Rudíkov se výhrou 3:1 dotáhl na Stařeč

31.05.2010

24. kolo: Želetava - Blatnice 2:1 (2:0). Branky: 8. a 30. Stehlík - 70. Šabatka. Domácí šli v prvním poločase do dvoubrankového vedení. Po přestávce ale zcela odpadli a s velkým štěstím se jim nakonec podařilo uhájit hubenou remízu. Rozhodčí Franc. ŽK: 3:3. Diváků 80.

Stařeč - Rudíkov-Trnava 1:3 (0:2). Branky: 54. Michal Vodička (P) ? 5. Nožička, 17. Mejzlík, 82. Doležal. Utkání dvou vedoucích celků soutěže rozhodli hosté v úvodní dvacetiminutovce. Domácí se snažili po celé utkání o zvrat, byli aktivnější, ovšem hosté dobře organizovanou obranou si své důležité vítězství pohlídali. Rozhodčí Krula. ŽK: 0:1. Diváků 180.

Okříšky B ? Chlístov 1:3 (0:1). Branky: vlastní ? Hruška, Bobek, M. Ježek. Hosté větší bojovností a střeleckou potencí dotáhli zápas k tříbodovému zisku. ŽK: 1:6. ČK: Dokulil (Okříšky).

Náměšť-Vícenice B ? Hrotovice 2:3 (2:0). Branky: 11. Mucha, 24. Franěk - 48.,50. David, 53. Hrobař. Zápas začal lépe pro domácí, kteří se prosadili v 11. minutě, kdy zakončoval Mucha. Hosté poté přidali a hra se vyrovnala. Přesto přidal druhou branku chytrou střelou z dálky Franěk. Hosté se poté snažili a vytvořili si pár příležitostí, ale skórovat se jim do poločasu nepodařilo. Ve druhé půli přišel nepochopitelný zkrat domácích a hosté třemi brankami během pěti minut zápas otočili. Poté přišla série vyloučení, kdy se hlavně hosté svou nedisciplinovaností dostali do oslabení a dohrávali v devíti lidech. Přesto se už domácím nepodařilo početní výhodu využít. Rozhodčí Novotný. ŽK: 2:4. ČK: Vrba (Náměšť) ? Salák, Votava (oba Hrotovice). Diváků 120.

Moravské Budějovice B ? Rokytnice 0:2 (0:2). Branky: 21. Vahila, 31. Nosek (P). Úvod utkání patřil domácím. Šance L. Šplíchala však skončila na břevně a hlavička Veselého v náručí hostujícího brankáře. Ve 21. minutě pronikl do obrany domácích po pravé straně Carda a naservíroval míč před vápno Vahilovi. Ten se trefil přesně k tyči. Další dva pokusy domácího L. Šplíchala opět končily střelami těsně vedle branky.Ve 31. minutě byl faulován domácím brankářem Vahila a nařízenou penaltu proměnil Nosek. V závěru poločasu pak ještě vyškrábl Jelínek pokus Vahily na roh a střela Daleckého z vyložené pozice netrefila branku domácích. Ve druhém poločase si domácí vytvořili územní převahu, vytvořili si i šance. Střela Pevného skončila na boční síti, pokus L. Houserka vyrazil Veselý na roh a levačka Motala prosvištěla nad břevnem. Když už domácí branku dali, nebyla uznána pro postavení mimo hru. A tak poločasový výsledek byl i výsledkem konečným. Rozhodčí Křen. ŽK: 4:3. Diváků 80.

Třebenice ? Dukovany 1:2 (1:1). Branky: 20. Smilek ? 23. Pislcajt, 55. Straka. Úvod utkání sice patřil hostům, ale byli to domácí, které ve 20. minutě poslal do vedení Smilek. Následně se hra vyrovnala a ve 23. minutě vyrovnal stav Pislcajt. Ve druhé půli byli aktivnější hosté, kteří se po zásluze dočkali v 55. minutě vítězné branky. V závěru Třebenice proti oslabenému soupeři tlačily, ale prosadit se už nedokázaly. Hrdinou duelu se stal dukovanský brankář Marek Křišťál, který chytil penaltu a několikrát svůj tým výrazně podržel. Rozhodčí Čejka. ŽK: 1:0. ČK: 60. Straka a Vybíral (oba Dukovany).

Myslibořice - Šebkovice B 3:1 (2:1). Branky: Svoboda 2, Palát ? Hrůza. Domácí v kombinované sestavě bez potrestaných Jíry a Horáka a nemocných Kocába a Křivánka vstoupily do utkání s touhou získat tři body. Skóre otevřel po nádherné fotbalové akci Martina Horáka kanonýr Svoboda. Následně kapitán Myslibořic Tomáš Palát odmítl pokutový kop, a tak hosté z ojedinělého útoku Hrůzou trestali. V poslední minutě první půle napravil svoje pochybení Palát a z přímého kopu zvýšil na 2:1. Po změně stran se trefil do černého opět Lukáš Svoboda a stanovil tak konečný výsledek utkání. Za zmínku stojí pouze pokutový kop, který brankář Vodička zneškodnil Klubalovi. Rozhodčí Holý. ŽK: 3:2. Diváků 70.