Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Obrovský aplaus sklidila drift show, kterou s vozy BMW předváděli Michal Reichert a Dan Janota.
(foto: mm)

Rybníček druhý a třetí absolutně

10.05.2018

Náměšť nad Oslavou (mm) - Víc než šest tisíc fanoušků si o víkendu našlo cestu do Náměště nad Oslavou, kde se jako druhý závod Mistrovství České republiky v automobilových závodů do vrchu jel sedmatřicátý ročník Zámeckého vrchu. Jeho ústřední postavou se mezi stopadesátkou startujících stal Miloš Beneš s formulovým speciálem Osella FA30, který po oba dny ovládl absolutní pořadí, neztratil se ani domácí pilot Marek Rybníček, který v sobotu dojel celkově druhý a v neděli si o příčku pohoršil. Naopak smůla se přilepila na dalšího domácího favorita Davida Komárka, který se s náměšťským kopcem loučil už po sobotních trénincích.


„Přidřel se mi motor a musela prasknout nějaká hadice, protože mi začal hořet motor. Ale takový je motorsport,“ okomentoval sklesle svůj nechtěný konec v Náměšti David Komárek, který netušil, za jak dlouho se jeho Norma M20FC znovu bude moci na kopcích objevit. Jeho role v Liqui Moly Racing týmu se tak rázem změnila. „Budu týmu poskytovat support tak, abychom udělali co nejlepší výsledek,“ upřesnil novou roli smolař víkendu.

Jeho týmový kolega Marek Rybníček naopak zářil spokojeností. V obou dnech totiž vyhrál kategorii cestovních vozů, navíc prosluněný víkend ozdobil druhým a třetím místem absolutního pořadí. „Samozřejmě jsem spokojený, asi nic nešlo udělat lépe. Vydařilo se počasí, přišlo víc než šest tisíc lidí, nic vážného se nestalo, navíc se mi povedlo udělat dobrý výsledek,“ usmíval se náměšťský jezdec, který byl spokojen i se svým Fordem Fiesta WRC EVO. „Až na pár drobných detailů na startu auto fungovalo dobře, ale i tak se zadařilo. Možná by se to dalo zajet i o malinko rychleji, ale měl jsem náskok, takže jsem jel víc hlavou.“

Trojici na stupních vítězů doplnil po oba dny další z jezdců Liqui Moly Racing týmu Jiří Špalek se speciálem Norma M20F EVO. V sobotu na Rybníčka nestačil, vydařila se mu ale nedělní odveta, ve které byl v cíli v součtu časů obou jízd o tři vteřiny rychlejší.

Časy se v Náměšti oproti předešlým ročníkům Zámeckého vrchu zpomalily. Důvodem byl upravený zpomalovací retardér před cílem. „Určitě to bylo lepší a bezpečnější. Časy se sice zhruba o vteřinu a půl zpomalily, ale bezpečnost je na prvním místě,“ zdůraznil Marek Rybníček.

Výsledky Zámeckého vrchu 2018 – sobota – absolutní pořadí: 1. Miloš Beneš (GMS Racing team, Osella FA 30, součet dvou jízd 1:50,06 min.), 2. Marek Rybníček (Liqui Moly Racing team, Ford Fiesta WRC EVO, ztráta -8,97), 3. Jiří Špalek (Liqui Moly Racing team,, Norma M20F EVO, -9,72), 4. Drahoslav Šubert (Liqui Moly Racing team, Mitsubishi Lancer WRC5, -12,58), 5. Jaromír Malý (MJ autosport, Mitsubishi LAncer EVO VIII, -16,61), 6. Tomáš Vavřinec (ACCR Czech CRC team, Mitsibishi EVO IX, -20,52), 7. Filip Sajler (Liqui Moly Racing team, MItsibishi LAncer EVO X, -23,34), 8. Martin Jerman (ACCR Czech Jerman team, Lamborgini Gallardo GT3, -24,21), 9. Gabriela Sajlerová (Liqui Moly Racing team, Mitsubishi Lancer EVO X, -25,04), 10. Tomáš Michalík (Tomáš Michalík, Mitsubishi Lancer EVO IX, -27,52).

Výsledky Zámeckého vrchu 2018 – neděle – absolutní pořadí: 1. Miloš Beneš (GMS Racing team, Osella FA 30, součet dvou jízd 1:47,56 min.), 2. Jiří Špalek (Liqui Moly Racing team,, Norma M20F EVO, -9,86), 3. Marek Rybníček (Liqui Moly Racing team, Ford Fiesta WRC EVO, ztráta –12,88), 4. Drahoslav Šubert (Liqui Moly Racing team, Mitsubishi Lancer WRC5, -15,8), 5. Jaromír Malý (MJ autosport, Mitsubishi LAncer EVO VIII, -17,64), 6. Martin Jerman (ACCR Czech Jerman team, Lamborgini Gallardo GT3, -24,5), 7. Filip Sajler (Liqui Moly Racing team, Mitsubishi LAncer EVO X, -25,2), 8. Tomáš Michalík (Tomáš Michalík, Mitsubishi Lancer EVO IX, -25,84), 9. Gabriela Sajlerová (Liqui Moly Racing team, Mitsubishi Lancer EVO X, -27,2), 10. Lubomír Loubal (Lubomír Loubal, VW Goilf 4tdi, -30,43).

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk