Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Náměšťský Marek Rybníček byl se svým Fordem Fiesta WRC EVO na trati ve slovenské Dobšiné nejrychlejší.
(foto: Foto: Liqui Moly Racing team)

Rybníček letos poprvé nejrychlejší, Komárkovy testy znovu s problémy

09.08.2018

Dobšiná/Slovensko (lmrt) - Liqui Moly Racing Team se v osmém podniku mistrovství Evropy závodů automobilů do vrchu 2018 pokoušel o další dobrý výsledek na slovenském kopci Dobšiná. Ve Slovenském ráji, kde se závod jel, zvládla kompletní čtveřice - Marek Rybníček, Martin Jerman, Gábina a Filip Sajlerovi vystoupat na pódiová umístění v evropské konkurenci a do historických záznamů týmu přidali další sbírku cenných trofejí. Dvě zlata, stříbro a bronz pečetily dobrý výkon týmu při slovenském závodě.


Slovenský závod Dobšinský kopec, který v letošním roce měl již XXXV. ročník, se stal stálicí v evropském šampionátu. Dobšinská trať, která je dlouhá 6,810 km, kterou v závěru závodu pokořil italský jezdec Christian Merli, na voze Osella FA 30, časem – 2:15,425 min. a vytvořil nový rekord. Tato trať je synonymem pro rychlost, protože se v jejím profilu nachází asi nejdelší přímý úsek celého šampionátu mistrovství Evropy.

Závod měl tradičně vysokou úroveň, mimo evropské špičky se sjeli i slovenští a čeští jezdci, aby bojovali také o body do národních šampionátů. Už tréninkový den ukázal, že pro dobrý výsledek budou jezdci Liqui Moly Racing Teamu nuceni zajet svá maxima.

První vítězství na letošním Dobšinském kopci pro Liqui Moly Racing Team vybojoval Marek Rybníček ve třídě nejsilnějších cestovních vozů E2-SH do 6500 ccm, a to jak v evropském, tak národním závodě a byl nejrychlejším jezdcem s cestovním vozem. V nabité konkurenci absolutně nejrychlejších evropských jezdců se podařilo Marku Rybníčkovi jeho výkonem vyšplhat až na osmé místo v absolutním hodnocení jezdců Mistrovství Evropy. Zde je třeba vyzvednout tyto výsledky ve spojitosti s tím, že Marek Rybníček porazil o 1,340 sekundy svého největšího soka ve třídě, pravidelného účastníka závodů seriálu Mistrovství Evropy Vladimíra Vitvera, který startuje s vozem Audi TT-R DTM. To je výčet úspěchů náměšťského jezdce, který startoval s vozem Ford Fiesta WRC EVO.

Mezi 140 startujícími se zlepšoval při každé následující jízdě. V první tréninkové sobotní jízdě začal na čase 2:50,305 min. a skončil ve druhé nedělní závodní jízdě, kde dosáhl času 2:39,992 min., což představuje průměrnou rychlost 153,233 km/hod. „Na Dobšinský kopec se vždy těší celý tým, profil tratě je velmi rychlý, závod je v krásné krajině a pořadatelsky je tento podnik na vysoké úrovni, technika fungovala parádně a já si tento víkend opravdu užil,“ řekl v cíli spokojený Marek Rybníček.

Závod ve slovenské Dobšiné se bohužel musel obejít bez úřadujícího mistra republiky, Davida Komárka. Ten testoval svoji Normou M20F EVO týden před Dobšinou na mezinárodním závodě MREC na Slováckém kopci v Násedlovicích u Kyjova. V sobotní první jízdě vytvořil nový rekord trati, který ještě ve druhé jízdě vylepšil. Nedělní dopolední tréninková jízda však byla pro Davida „černo můrou“, neboť zhruba sto metrů po startu došlo k poruše převodovky a do slovenského závodu se nepodařilo závadu opravit.

Další závodním víkendem Liqui Moly Racing Teamu, bude 11. - 12. srpna závod Mistrovství České republiky v závodech do vrchu na Libinské sedlo u Prachatic.

Autor: lmrt
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk