Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Místo na autobusovém nádraží parkují autobusy ICOM různě po Třebíči.
(foto: mm)

Rychlá změna nájemce vyvolala v pátek zmatek

04.09.2017

TŘEBÍČ (kv) - Nejednoho cestujícího zaskočila rychlost, s jakou původní nájemce autobusového nádraží, společnost ICOM transport, opustil pronajaté prostory. Od 1. 9. je novým nájemcem haly a autobusových stání firma Tredos. Město vyhlásilo soutěž na nového nájemce, respektive rozhodlo o záměru nájmu objektu teprve 3. srpna. Rozhodovalo se přitom o nájmu na více než sedm let (do 31. 12. 2024). Proč tak narychlo?


„To asi není otázka na mě. My jsme se jen účastnili výběrového řízení a termíny, které tam byly, se nám také zdály poměrně šibeniční. Nicméně, my jsme ty termíny nevymysleli,“ říká jednatel společnosti Tredos František Pléha.

„Cestující pobíhali jako bludné ovce sem a tam a nemohli se dopídit informací o odjezdech autobusů. Celé autobusové nádraží bylo prázdné, bez autobusů, ale současně bylo vidět ty, kteří chodili od jednoho stanoviště k druhému a snažili se z jízdních řádů zjistit, kam který autobus jede. Ačkoliv vedení radnice o změně uživatele vědělo včas, nedokázalo se jak se společností ICOM transport, tak s novým nabyvatelem domluvit na překlenutí přechodného období např. zajištěním informátora, který by byl cestujícím k dispozici,“ líčí svůj zážitek z pátečního nádraží jeden z cestujících František Neumann. „Jak chce radnice přilákat turisty, když jim nedokáže zajistit základní informace o dopravě. Vedení radnice a především starosta Třebíče Pavel Janata by měl vyvodit závěry z toho, že takový to zmatek v pátek 1. září nastal,“ míní Neumann.

Včerejší první školní den byl pro nového provozovatele velkou zatěžkávací zkouškou. Podařilo se mu zprovoznit informační tabuli s časy odjezdů autobusů a s čísly stanovišť. Jezdilo se podle jízdních řádů, v provozu byly veřejné toalety a především fungovalo potvrzování studentských průkazek. Fronty se tvořily stejně jako každý jiný první školní den.

Autor: kv
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk