Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Rysy popravilo šest přesných ran

30.10.2018

Třebíč - Ani gól nedopřáli v duelu 19. kola první ligy hokejisté Horácké Slavie Třebíč soupeři z Frýdku-Místku. Ten na Vysočině doplatil na zbytečná vyloučení a na sever Moravy si odvezl vysokou porážku 0:6.


Třebíčští trenéři měli k dispozici brněnského brankáře Dostála i mladíky Süsse a Střondalu. A právě druhý jmenovaný nasměroval v 10. minutě svůj tým k vítězství. Nejprve ve dvojnásobné přesilovce tečoval Bilčíkovu střelu od modré a za neuvěřitelných pět vteřin přidal v klasické přesilovce smrtící druhý gól. „To byl základní kámen dnešního výsledku. Věci, které si říkáme a zkoušíme na tréninku, se stejně opakují. Byl to nepochopitelný zkrat, pak už se nám hrálo strašně těžce, protože jsme domácí dostali na koně,“ popsal klíčový okamžik duelu hostující trenér Vlastimil Wojnar. Dvou slepených gólů si po utkání cenil i třebíčský asistent Jaroslav Barvíř. „Nám to pomohlo určitě. Gólů moc nedáváme, takže nás to ještě víc nakoplo.“

Třetí gól přidal ve druhé třetině v další přesilovce domácí Raška, tři góly si pak Třebíčští schovali na závěrečnou část. Po čtyřech minutách nekompromisně zavěsil Kusko, v 57. minutě se podruhé zapsal do střelecké listiny Raška a dvě minuty před koncem podtrhl jasnou výhru Horácké Slavie Mlynář.

Třebíčský asistent Jaroslav Barvíř po utkání chválil svoje svěřence za bojovnost a nasazení. „Tým dneska šedesát minut tvrdě pracoval a kluci plnili stanovené pokyny. Využili jsme přesilovku pět na tři a vzápětí pět na čtyři. Za stavu 2:0 jsme byli trpěliví, hráli dobře do obrany a věřili, že nějaké další góly přijdou, což se potvrdilo. Soupeř nám párkrát udělal problém, přečíslil nás, ale tam to zavřel výborný brankář Dostál. Myslím, že dneska zaslouženě bereme tři body.“

Dnes od osmnácti hodin čeká Horáckou Slavii zápas v Ostravě Porubě, v sobotu se pak představí na svém ledě proti silnému Vsetínu.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk