Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

S pacienty budou létat Rakušané

15.12.2016

Jihlava (kv) - V úterý 13. prosince se krajští zdravotní záchranáři poprvé seznamovali se strojem, se kterým budou od Nového roku zachraňovat a transportovat své pacienty. Provozovatele letecké záchranky vybíralo ministerstvo zdravotnictví. Na Vysočině, stejně jako v Moravskoslezském kraji, vyhrála rakouská společnost Helikopter Air Transport.


„Měli jsme štěstí. S novou společností jsme získali piloty, kteří létali třeba na sousední základně, znají přistávací plochy, heliporty a mají místní znalost o jednotlivých nemocnicích,“ říká Vladislava Filová, ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina. Seznamování se s novým strojem bude pokračovat i příští týden tak, aby 31. prosince mohlo dojít k bezproblémovému předání leteckého stanoviště mezi stávajícím a novým provozovatelem.

Jihlavské stanoviště leteckých záchranářů bylo doposud obsluhováno společností Alfa Helicopter. S pacienty létal stroj Bell 427. Nový provozovatel používá stoje EC 135.

„Vrtulník má jinak koncipovaný ambulantní prostor, proto je tam třeba nacvičit trochu jinou manipulaci s pacientem a součinnost posádky,“ vysvětluje důvod úterního cvičení Vladislava Filová. Vybavením nebo velikostí odpovídá nový stroj tomu, na co jsou záchranáři z Kraje Vysočina zvyklí a připravení. „I stávající provozovatel plánoval provozovat záchranku s tímto novým typem vrtulníku, proto již v loňském roce došlo k přeměření prostor, takže víme dobře, že se nám do hangáru vejde. Také všechny střešní heliporty, které jsou v nemocnicích, jsou schopny vrtulník unést. A velkou výhodou je vyšší nosnost vrtulníku,“ dodává Filová.

Letové hodiny byly stanoveny od rozbřesku do setmění. Nově bude čas uveden konkrétněji. Létat se bude vždy až od 7 hodin ráno do 16 až 21 hodin v závislosti na ročním období a tedy délce dne. Vážných případů, které si vyžadovaly letecké transporty a staly se před sedmou hodinou ranní, se podle zkušeností krajských záchranářů přihodí ročně asi patnáct. Jde především o dopravní nehody. Po Novém roce u nich budou zasahovat jen sanitky. „Není to nic dramatického,“ říká Vladislava Filová a situaci přirovnává k případům, kdy bylo sice časově možné létat, ale vzhledem ke špatnému počasí zůstával vrtulník kvůli bezpečí posádky na zemi. „V okamžiku, kdy bylo zakázáno létání, tak jsme stejně činnost zajišťovali po zemi. Jde to i díky poměrně husté síti výjezdových základen, kterou na Vysočině máme,“ dodává. Krajská letecká záchranka zasahuje ročně asi u 550 případů. Většinou jde o transport na tzv. vyšší pracoviště (traumacentrum, popáleninové centrum atd.), která na Vysočině nefungují.

V České republice je v provozu deset stanovišť letecké záchranné služby. Dvě z nich obsluhuje Armáda ČR (Plzeň, České Budějovice), další dvě jsou závislá na policejních vrtulnících (Praha, Brno). Pro šest zbývajících vybíralo ministerstvo zdravotnictví nové provozovatele, což se neobešlo bez velké kritiky a bez zásahu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, na který se obrátila česká společnost DSA. Ta provozovala původně čtyři stanoviště. V novém čtyřletém tendru uspěla jen ve dvou krajích. Stejně jako společnosti Air Transport Europe a Helikopter Air Transport.

Firma, která nad Vysočinou létá do konce roku, už do tendru nešla. Důvodem může být i to, že kontrakt je jen čtyřletý do roku 2020. A to je příliš krátká doba na to, aby se společnosti vyplatilo nakoupit nové stroje, které by k plnění zakázky potřebovala.

Celá zakázka na šest leteckých záchranek má hodnotu více než miliardu korun. Dost na to, aby se společnostem vyplatilo bojovat a také stěžovat. To zkomplikovalo situaci v Ústeckém kraji. Ministerstvo zdravotnictví 5. prosince oznámilo, že ruší výsledek výběrového řízení, podle kterého vyhrála slovenská společnost Air Transport Europe a bude vybírat nového vítěze v nejbližším možném termínu. Pokud by se tak nestalo do konce roku, bude pro Ústečany dočasně létat policejní vrtulník.

Autor: kv
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk