Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Šel po policistech sekerou

24.04.2020

NÁMĚŠŤ nad oslavou (pch) - Kriminalisté stíhají muže, který napadl přivolané policisty. Agresivní muž měl u sebe nůž a sekeru, kterou po zakročujících policistech hodil. „Třiačtyřicetiletý muž byl obviněn ze zločinu, spáchaného se zbraní. Na podaný návrh byl vzat do vazby, obviněnému muži hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi. Ke zranění policistů nedošlo,“ prozradila tisková mluvčí Policie ČR Jana Kroutilová.


Dramatický případ pro policisty začal, když přijali o velikonočním víkendu před půl šestou večer na lince 158 oznámení, že se v Náměšti u Rat- hanu nachází na zahradě muž, ze kterého má jeho okolí značnou obavu. Majitelé nevyužívaného pozemku ho zde nejprve nechávali pobývat, muž byl ale vůči svému okolí čím dál tím útočnější, agresivnější a odmítal místo opustit.

Na místo vyjely po přijetí oznámení policejní hlídky. „Vzniklo podezření, že by mohl být muž ozbrojen. Vzhledem k hrozícímu nebezpečí použili policisté prostředky pro svoji ochranu, a to štít. Agresivního muže opakovaně vyzývali, aby spolupracoval, na což ale nereagoval. Místo toho si vzal do rukou nůž a sekeru, hrozil útokem a sekeru po policistech hodil. Policisté provedli bleskový zákrok a nebezpečného muže zadrželi,“ popsala událost Jana Kroutilová.

Ke zranění policistů nedošlo, zadrženého muže odvezli policisté na vyšetření do nemocnice. Prověřování případu převzali kriminalisté. Místo činu ohledali a zadokumentovali. Sekeru a nůž, které u sebe muž měl, zajistili. Dále provedli kriminalisté šetření a shromáždili důkazy.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání muže. „Třiačtyřicetiletý muž byl obviněn ze zločinu násilí proti úřední osobě, spáchaného se zbraní,“ řekl plk. Mgr. František Pokorný, zástupce ředitele územního odboru. Obviněný muž byl již v minulosti soudně trestán. Policejní komisař podal státnímu zastupitelství podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu poté policisté muže eskortovali do věznice.

„Za spáchanou trestnou činnost lze obviněnému muži uložit trest odnětí svobody až na šest let,“ dodal zástupce ředitele třebíčského územního odboru.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk