Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Semifinálová série se stěhuje na Vysočinu, Třebíčští potřebují podporu skvělého publika

11.03.2013

Mladá Boleslav - Ve druhém zápase série už měli Středočeši daleko složitější cestu k vítězství. Nakonec ale lépe zvládli samostatné nájezdy. Rozhodnuto ale mohlo být už v normální hrací době. Jen konstrukce branky nejprve sebrala radost třebíčskému Fořtovi, půl minuty před třetí sirénou pak i z dresu Horácké Slavie známému Davidu Vrbatovi.


Stejně jako páteční duel, i ten sobotní začala Mladá Boleslav výborně. Na konci třetí minuty se Mikulík šikovně zbavil obránce a střelou nad ledem poslal svůj tým do vedení. V 9. minutě našel šikovně Havlíček Pituleho, ale Čiliak vytáhl parádní zákrok. V závěru první části šel na trestnou za vysokou hokejku Jiránek, hned po osmi vteřinách se puk dostal před odkrytou branku k Dočekalovi a ten s přehledem srovnal. „Čekali jsme, že když Třebíč minulé utkání prohrála, že nyní nemá co ztratit. Začala velice dobře. Mají houževnatý tým, a to také potvrdili v utkání. Tentokrát se to tahalo na nerozhodný výsledek, přičemž šance měly oba týmy,“ řekl po zápase trenér Mladé Boleslavi František Výborný.

Druhá část příliš zajímavého nenabídla, a tak se diváci dočkali vzruchu až ve třetí dvacetiminutovce. Hned ve 42. minutě se před odkrytou brankou nedokázal prosadit Ostřížek a ve 48. minutě musel likvidovat šanci Vondráčka Will. Na začátku 59. minuty se zbavil obránce Fořt, vystřelil a puk se od tyčky vrátil zpět do hry. Půl minuty před koncem pak ujel Vrbata, zápěstím vyslal projektil na Čiliakovu branku a zimním stadionem se rozezvučela spojnice tyček.

Pětiminutové nastavení vítěze neurčilo, a tak došlo na samostatné nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl David Vrbata, který tradiční kličkou ve třetí sérii zařídil Mladé Boleslavi druhou výhru.

Třebíčský trenér Kamil Pokorný po zápase nešetřil na adresu svého týmu slovy chvály. „Musím všem hráčům poděkovat, podali jsme fantastický výkon, na kterém se dá určitě stavět i v dalších zápasech. Boleslav byla zaskočená a my jsme zápas mohli rozhodnout v normální hrací době. Nájezdy už jsou loterie, nám to nevyšlo a domácí Vrbata rozhodl. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří nás sem přijeli podpořit, vytvořili fantastickou atmosféru a jsem rád, že viděli, jak ti kluci dřou i proti takovému soupeři. Doufám, že i na domácí utkání dorazí plný stadion a vytvoří tu pravou pekelnou atmosféru a my je potěšíme vítězstvím,“ pozval na dnešní a zítřejší zápasy na vlastním ledě trenér Pokorný.

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk