Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Domika Groha vyřadily svazové řády před superfinále, Davida Vacka v jeho průběhu, a tak poslední zápas sezóny Žihadel odchytal Jan Čáp (na snímku).
(foto: mm)

Sérii o postup do první ligy ukončila blamáž a kontumace

17.04.2019

Moravské Budějovice - Druholigové superfinále mezi Moravskými Budějovicemi a Sokolovem skončilo blamáží. Těsně před čtvrtým zápasem na ledě Žihadel totiž přišla zpráva o kontumaci všech tří předchozích zápasů ve prospěch Sokolova. Důvodem je neoprávněný start brankáře Vacka, který po uzavření termínu nastoupil v krajském přeboru v dresu Telče, což je proti svazovým regulím.


„Dozvěděli jsme se to v půl páté od zklamaného majitele, který to vzal na sebe, protože Vacek už chytal za Telč a za nás už chytat neměl. Řády jsou pro všechny stejné, takže je to naše chyba, ale vůbec nechápu jednu jedinou věc. Jak je možné, že pan Vansa na svazu na tuhle chybu přišel až ve chvíli, kdy jsme vyhráli třetí zápas v Sokolově? To zavání něčím neskutečným… Pokud tihle kluci, kteří vstávají ve tři ráno do práce, pak hrají proti Sokolovu a třeba Vacek pak vychytá zápas v Sokolově a někdo o něm řekne, že je ve finále omylem, troufnu si říct, že na svazu je omylem pouze pan Vansa. Tohle není myslitelné,“ zlobí se Augustin Žák. Jedním dechem pak dodává, že je na svůj tým pyšný. „My se na to nevymlouváme, byla to naše chyba, ale já jsem na ty kluky a na Zdenka hrdý, klobouk dolů před nimi. Jsem ale rád, že s některými lidmi už nikdy nic společného mít nebudu.“

Žák se zamýšlí nad nelogičností celého systému. „My jsme chtěli nastoupit s mladýma klukama, které jsme registrovali na konci ledna, ale ti nemohli podle platných řádů, které jsou pro všechny stejné, nastoupit. Respektujeme to, ale je to nesmysl, protože například Čiliak se zaregistroval 30. ledna, odehrál za Kometu pár zápasů a taky hraje play-off, což je jiná soutěž. Liberec by taky mohl říct, že mají lepšího gólmana, ale nic se neděje. Navíc superfinále je už brané jako prvoligová soutěž a tam nejdou vkládat do zápisu hráči, kteří z jakéhokoliv důvodu nemohou nastoupit. Jak je možné, že to šlo?“

Rozum pak zůstává stát nad tím, jak vedení svazu s moravskobudějovickým týmem komunikovalo. „Byl jsem zděšený z toho, když nějaký pan Vansa volal našemu majiteli a řekl mu, že jsme ve finále omylem a že svaz už nám nebude pomáhat. To je vrchol! Myslím, že ani můj kamarád Sláva Lener neví, jaké lidi na svazu má a jak se chovají. Tohle říct člověku, který čtrnáct let platí hokej, je něco neskutečného,“ kroutí hlavou Žák, který je rozhodnut svoji krátkou trenérskou kariéru ukončit. „Myslím, že to je opravdu konec. Já nenosím notebook a nejsem ten moderní trenér, který by měl ještě někde trénovat. Nikdy neříkej nikdy, ale na devadesát procent trénovat nebudu. Já jsem vděčný za to, že jsem za tři roky poznal Zdenka a hráče v Budějovicích, protože to byl balzám na hokejovou práci. Všechno bylo férové, žádný úskok na stranu. Co víc si trenér může přát…,“ říká trochu nostalgicky trenér Žák.

Nečekané opožděné kontumace moravskobudějovické hráče samozřejmě naštvaly. „Klukům jsme to před zápasem řekli a byli samozřejmě naštvaní. Byli totiž odhodlaní dostat série do šestého nebo sedmého zápasu, takže to pro ně bylo velké zklamání a určitě je to poznamenalo. Musím ale zopakovat, že to byla naše vina. Kluci ale hráli poslední dva měsíce za majitele Zdenka Stojánka, ani tentokrát to nevypustili a já jsem za to strašně vděčný,“ uzavřel Augustin Žák.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk