Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Šílenec řádí v Nové Vsi

13.08.2010

Nová Ves - Trávení psů se v našich končinách bohužel už stalo folklorem. Ovšem poslední případ, který se odehrál v Nové Vsi, se od případů ze Starče a okolí v mnohém liší. V první řadě nejde o náhodně otráveného psa, ale o útok na konkrétní zvířata. Vesnicí obchází šílenec. Na své konto si připsal fenky labradora a retrívra. Obě patřily Jaroslavu Maříkovi.


„V pondělí jsme přijali trestní oznámení,“ potvrdila případy tisková mluvčí třebíčské policie Marcela Lavická. Podle jejích slov měl být první pes otráven někdy mezi 26. a 30. červencem, druhý pak z 8. na 9. srpna. „Na místě byla nalezena potrava, která byla zaslána na expertizu do Brna. U obou pejsků bude provedena pitva,“ konstatovala Marcela Lavická. Odborná expertiza a pitva by měly potvrdit nebo vyloučit teorii o záměrně na dvůr vhozené otrávené potravě. Celá věc je řešena jako přestupek proti majetku, protože finanční škoda byla odhadnuta na pouhé čtyři tisíce korun.

„Obě dvě byly otráveny,“ je přesvědčen majitel psů Jaroslav Mařík. „Na dvoře jsem našel vhozenou psí vitamínovou tyčinku napuštěnou jedem,“ tvrdí Jaroslav Mařík. „Tyčinka silně zapáchala,“ dodal. Hovoří o druhém případu. Co se týče otrávené labradorky, žádnou tyčinku tehdy nenašel, ale je přesvědčen, že smrt prvního psa měla stejný scénář jako smrt druhého. „Naši psi nikomu nic neudělali, nebyl s nimi problém. Nechápu, kdo to mohl udělat,“ říká majitel fenek.

„Vyhlásili jsme to rozhlasem, aby si lidi dali pozor,“ řekl starosta Nové Vsi Jiří Hrabánek. „Vůbec nechápeme smysl té otravy,“ dodal. Starosta jen potvrzuje slova Jaroslava Maříka, že s těmito psy nikdy nebyly žádné problémy. „Ti psi neutíkali, stále byli na zahradě.“ Podle jeho slov si na fenky Jaroslava Maříka nikdo nikdy na obci nestěžoval. „Nikdy jsme se jimi nezabývali,“ prohlásil starosta.

„Jsem tady starostou už dvacet let, ale něco takového nepamatuji. S ničím takovým a lá Stařeč jsme se nikdy nesetkali,“ říká starosta, který nemůže smysl tohoto činu pochopit. „Víte, jak to chodí na vsi, občas nějaký ten pejsek uteče a někdo si pak stěžuje, ale s těmito opravdu žádný problém nebyl,“ připomíná znovu.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk