Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Silničáři si zaslouží jedničku

03.12.2010

Třebíčsko - První prosincový den krátce po poledni se začala na Třebíčsko snášet bohatá sněhová nadílka. „Nově napadaný sníh komplikoval silniční dopravu na mnoha místech našeho okresu. Ve většině případů uvízla v kopcích nákladní vozidla, která se stala nekontrolovatelná a neschopná pohybu na uježděném sněhu,“ uvedla tisková mluvčí Policie České republiky v Třebíči Marcela Lavická.


Celkem došlo na Třebíčsku k pěti dopravním nehodám, z nichž pouze dvě šetřili policisté. Navíc šlo o nehody, které neměly souvislost s počasím. K jedné z nich došlo na Znojemské ulici v Třebíči. Žena s vozem Renault Clio vjela do protisměru a zachytila o bok octavie. Nezastavila a jela dál. Teprve na Kubešově ulici ji zablokoval řidič poškozeného vozidla. „Provedenou dechovou zkouškou bylo u řidičky naměřeno 1,57 promile alkoholu,“ doplnila Lavická. K další nehodě došlo v Kralicích, kde řidič nákladního vozu Man vjel na přejezd, zrovna když se sklápěly závory. Návěsem je poškodil.

Kvůli sněhu byly problémy hlavně kolem Rapotic, Štěměch, Želetavy a na hlavních tazích I/23 a I/38. Silničáři začali se sněhem bojovat ještě během chumelenice a pak na jeho odstraňování pracovali celou noc. Ve čtvrtek ráno tak byla drtivá většina silnic na Třebíčsku sjízdná. Kolizní místa, jako například kopec ve Štěměchách, byla dokonale prosolena. Problémy v ranních hodinách působil snad jen kopec ve směru z centra Třebíče do Boroviny. I ty se však podařilo brzy odstranit.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk