Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Silný vítr lámal stromy a strhával střechy

17.03.2014

TŘEBÍČSKO - O víkendu zasáhl Třebíčsko silný vítr, který na mnoha místech dosahoval síly vichřice. K prvním výjezdům hasičů k popadaným stromům došlo už v sobotu (Hrotovice, Pálovice, Jaroměřice nad Rokytnou, Odunec), nejvíc práce je ovšem čekalo v neděli.


„Na Třebíčsku likvidovali hasiči za pomoci ručních motorových pil stromy například u Krokočína, Dešova, Valče či Čechočovic. Vítr však nelámal pouze stromy a větve, v Třebíči na Sportovní ulici odnesl na nedalekou stráň plechový přístřešek a na Nerudově ulici utrhl část plechu na střeše,“ popsala situaci tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Petra Musilová. Vítr si také pohrál s plechem na střeše kulturního domu v Lipníku (na snímku). Vítr postupně odtrhl větší část plechového pokrytí střechy a hrozilo, že neforemnou tabuli sfoukne na silniční křižovatku pod kulturním domem. V tom mu však zabránil komín z kuchyně kulturního domu, kolem kterého se pomačkaný plech pevně omotal. Přivolaní hasiči usoudili, že je to vlastně nejlepší řešení do doby, než se vítr uklidní.

Problémy s plechem na střeše byly i v Moravských Budějovicích. Jen za neděli, v souvislosti se silným větrem, vyjížděli hasiči šestadvacetkrát.

Vichřice komplikovala i dopravu. V neděli před půl třetí odpoledne vítr poškodil elektrické vedení, které vede nad silnicí spojující Litohoř s Jackovem. „Z důvodu zajištění bezpečnosti projíždějících a osob je tato silnice uzavřena,“ konstatovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Problémy na elektrickém vedení byly hlášeny i z Budišova, tady nakonec hasiči prováděli pouze monitoring. Uzavřena musela být i silnice spojující Budkov a Dědice. Popadalo tu tolik stromů, že se komunikace stala neprůjezdnou.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk