Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Za školu z Václavského náměstí ceny a gratulace přebírala zástupkyně
(foto: Vendula Krausová)

Školy, nejlepší sběrny

21.06.2010

Třebíč - Město Třebíč každoročně oceňuje základní a mateřské školy, které se účastní soutěže ve sběru PET lahví, starého papíru nebo suchých baterií. Soutěž ve sběru měla už svůj 11. ročník a slavnostní vyhlášení výsledků se konalo v úterý 15. června na třebíčské radnici.


Nejúspěšnější školy si mezi sebou rozdělily celkem 135 tisíc korun.Rekordmanem letošního klání se stala základní škola z Václavského náměstí. Zvítězila ve všech třech soutěžních disciplínách. Jejím žákům se podařilo během školního roku 2009/2010 nasbírat 758 kg suchých baterií, přes 35 tun papíru a víc než tři a půl tuny PET lahví. Vítězství ve sběru všech tří komodit přineslo do školní kasy 25 tisíc korun.

Současně s městskou soutěží byly také zveřejněny výsledky soutěže Soutěžíme s Třídílkem, kterou pořádá společnost Esko-T. V této soutěži jde pouze o sběr starého papíru na mateřských a základních školách z celého regionu. Rozhodujícím kritériem je množství nasbíraného papíru na osobu. Zvítězila školka z Náramče, druhá byla dukovanská a třetí školka z Mohelna. Sto devět kilo papíru dokázalo v průměru nasbírat jedno dítě z dalešické základní školy, která zvítězila. Druhé byly Dukovany a třetí Hartvíkovice.

Autor: Vendula Krausová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk