Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Slavnosti piva letos nebudou

11.03.2013

Třebíč - Ač se to zdá neuvěřitelné, je to pravda. Oblíbená lidová slavnost Třebíčské slavnosti piva se letos konat nebudou. Důvodem jsou neshody mezi pořadatelskou agenturou D.A.N. production a třebíčskou radnicí.


„Komplikace s pronájmem Karlova náměstí a s termínem, vyplývající z rozhodnutí Rady města ve dvou předchozích ročnících, spojené s navýšením pronájmu již v minulém roce, nás vedly k naší současné žádosti o maximální možné snížení ceny pronájmu pro ročník letošní,“ uvedl tiskový mluvčí agentury Tomáš Cafourek a dodal, „na základě zamítnutí této žádosti jsme přistoupili k závěru, že 18. ročník Třebíčských slavností piva nebudeme v letošním roce realizovat.“

Město, podle tiskového mluvčího radnice Ivana Přibíka, i v letošním roce očekávalo konání Třebíčských slavností piva. „Radnice vyšla vstříc pořadateli, soukromé agentuře D.A.N. production, s. r. o., a rezervovala na Karlově náměstí plochu a termín na čtvrtek 30. května až neděli 2. června,“ řekl Přibík.

Jednání o Třebíčských slavnostech piva pro rok 2013 proběhlo mezi vedením radnice a jednateli agentury D.A.N. production dne 12. listopadu 2012. „Na této schůzce byl stanoven termín a dohodnuty podmínky konání slavností, obdobné jako při 17. ročníku v květnu 2012. Schůzka v listopadu loňského však byla bohužel poslední. Jednatelé agentury se od té doby odmlčeli a vedení radnice už nekontaktovali. Vzhledem k tomu, že přes blížící se termín konání slavností nepřicházely ze strany agentury žádné zprávy, oslovila agenturu D.A.N. production příslušná pracovnice městského úřadu. Výsledkem této komunikace byla žádost asistentky a účetní agentury o zmírnění předtím odsouhlasených a městem opětovně potvrzených podmínek.

Jedinou reakcí agentury D.A.N. production bylo, že asistentka a účetní stroze sdělila, že Třebíčské slavnosti piva se v letošním roce konat nebudou. Rada města neobdržela žádné jiné vysvětlení. Důvod nepořádání slavností tedy není znám. Rozhodně to však není pro nekomunikaci nebo jiné znevýhodnění ze strany radnice,“ prohlásil tiskový mluvčí.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk