Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Šmejdi jsou tu zase, pozor na ně

28.04.2016

TŘEBÍČ (pch) - V pondělí 25. dubna odpoledne, po předchozí telefonické domluvě, navštívil manželský pár seniorů pracovník jedné nechvalně známé energetické společnosti.


„V telefonickém rozhovoru se starší muž dozvěděl, že by jej chtěl navštívit pracovník nejrozšířenějšího prodejce energie, s tím, že by chtěl zkontrolovat sazby elektrické energie dle smlouvy, pro nadcházející digitalizaci. Naštěstí manželé po zjištění, že se jedná o pracovníka jiné, nechvalně známé společnosti, okamžitě komunikaci s ním ukončili a mladík odešel. O celé záležitosti následně informovali městskou policii,“ uvedla tisková mluvčí městské policie Lucie Šerková.

Podvodníci využívají různé záminky a lsti, aby se dostali k penězům. Jsou velmi vynalézaví. „Chtějí vniknout do vašeho bytu, a pokud nevylákají peníze přímo, ovládají mnoho způsobů, jak vás okrást. Mějte, prosím, na paměti vy, důvěřiví senioři, že cizím lidem byste neměli otevřít svůj byt, ani je do svého bytu či domu pouštět. Nikdy hned neotvírejte dveře, nevíte-li, kdo je za dveřmi,“ vyzývá Šerková a dodává: „Nepodléhejte lákavé vidině snadného zbohatnutí, nebo velkého ušetření vašich finančních prostředků. Ve velké většině se jedná o podvod.“

Základem je nepodepisovat žádné nabízené služby, vše si důkladně prostudovat a zvážit všechny aspekty, poradit se s rodinou, případně s někým, komu důvěřujete. V případě, že budete osloveni nějakým prodejcem, dopouští se tento protiprávního jednání. Neváhejte kontaktovat městskou policii prostřednictvím tel. 568 838 383, případně i prostřednictvím linky tísňového volání 156.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk