Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Smolný den na silnicích

27.01.2020

TŘEBÍČSKO (mach) - Úterý 21. ledna se do policejních statistik na Třebíčsku zapíše černým písmem. Již po šesté ranní hodině se v Budišově střetlo osobní vozidlo s motorovým vlakem. Hned o pár hodin později dorazila zpráva o tragické nehodě moravskobudějovické posádky vozu nedaleko Příštpa. Řidič nehodu nepřežil.


V úterý 21. ledna v 6.21 hodin vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic ve Velkém Meziříčí a Třebíči společně s jednotkou hasičů SŽDC Brno k ohlášenému střetu osobního vlaku a osobního vozidla na přejezdu v Budišově. Ve vlaku cestovalo v době nehody šest lidí – tři pasažéři, dva drážní zaměstnanci a vlakvedoucí. Nikdo z nich se při nehodě nezranil. V péči zdravotníků skončila po nehodě řidička vozidla. „Posádka záchranné služby ženu s lehkým zraněním ošetřila na místě,“ sdělil tiskový mluvčí ZZS Kraje Vysočina Petr Janáček. Po nezbytném ošetření řidičku ponechali na místě nehody. „Hasiči provedli na havarovaném vozidle a vlaku protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili. Příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem vyšetřování inspektorů Drážní inspekce a policistů,“ informovala Petra Musilová, tisková mluvčí HZS Kraje Vysočina. Nehodu naštěstí odnesly jen plechy.

Další zpráva ze silnic Třebíčska již bohužel šťastný konec neměla. Mezi Příštpem a Rozkoší boural další osobní vůz. Na místo vyjeli v 7.40 profesionální hasiči z Moravských Budějovic a posádka zdravotnické záchranné služby, rovněž z Budějovic. „Řidič osobního auta utrpěl mnohačetná zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl,“ uvedl mluvčí krajské záchranky v Jihlavě Petr Janáček. Dle našich informací se údajně mělo jednat o řidiče z Moravských Budějovic. Hasiči provedli na havarovaném vozidle protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili. Také v tomto případě bude příčina neštěstí předmětem policejního vyšetřování.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk