Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Smrt úřadovala na prokleté silnici

02.10.2019

ZVĚRKOVICE (pch) - Úsek silnice I/38 v blízkosti Zvěrkovic je prokletým místem pro řidiče. Ve čtvrtek večer si tento úsek připsal další dvě oběti. Za posledních několik let u Zvěrkovic vyhaslo už sedm lidských životů.


„Ve čtvrtek 26. září před osmou hodinou večer na silnici první třídy číslo 38 mezi obcemi Lažínky a Vesce u Moravských Budějovic. Z dosud nezjištěných příčin se zde na rovném úseku komunikace střetla tři vozidla,“ informoval tiskový mluvčí Policie ČR David Linhart

Na místo ihned vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému, které prováděly záchranné a vyprošťovací práce. „Při dopravní nehodě utrpěly dvě osoby zranění, kterým na místě podlehly. Jednalo se o šestačtyřicetiletého a sedmapadesátiletého muže. Další dvě osoby, které při dopravní nehodě utrpěly zranění, byly převezeny do nemocničního zařízení,“ popsal nehodu David Linhart.

Silnice byla po dobu šetření dopravní nehody zcela uzavřena a byly stanoveny objízdné trasy přes okolní obce. Dopravu se podařilo obnovit po druhé hodině ráno a v současné době je místo plně průjezdné. Příčina a okolnosti nehody, stejně tak jako míra zavinění, jsou předmětem dalšího prověřování. Podle policejní mluvčí Dany Čírtkové budou příčiny nehody známy až poté, co budou k dispozici znalecké posudky.

„Tato nehoda nebyla na té prokleté křižovatce, ale kousek od ní,“ doplnil starosta Moravských Budějovic Vlastimil Bařinka, který po minulých dvou tragických nehodách intenzivně jedná s krajem i s ředitelstvím silnic a dálnic o úpravách dané křižovatky. „Jak jsem řekl, bylo to o kousek dál, ale nicméně, ta silnice je nebezpečná a jakmile se potkám s lidmi z kraje, budu je na to upozorňovat,“ dodal starosta.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk