Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Sníh z chodníků bude muset zmizet do čtrnácti dnů

18.10.2010

Třebíč - Nedávno vás Horácké noviny informovaly o tom, jak šalamounsky, možná vypočítavě, vyřešilo město otázku zimní údržby chodníků a co to znamenalo pro ty, kteří si na kluzkém chodníku ublížili. Podle donedávna platného nařízení č. 4/2009 totiž mělo město celých padesát dnů na odstranění sněhu či ledu z chodníků. Kdokoli se na neudržovaném chodníku zranil a požadoval po městě odškodné, měl smůlu. Město neporušilo své povinnosti a pojistku nebylo možné vyplatit.


Na svém posledním předvolebním jednání ve čtvrtek 14. října se rada města rozhodla vydat nařízení nové a původní nařízení o rozsahu, způsobu a lhůtách odstranění závad ve schůdnosti chodníků tím pozměnit. Radní rozdělili chodníky do dvou kategorií, které zakreslili do plánu města.

Modře označeny jsou chodníky, ze kterých má být sníh nebo ledovka odstraněna nejpozději do 48 hodin. Jedná se především o centrum města, o ulici Vítězslava Nezvala, Komenského náměstí, Karlovo náměstí nebo Hasskovu ulici. Modře září i chodníky alespoň při jedné straně vozovky v ulicích Ruské, Sokolské, Svatopluka Čecha, Znojemské, Nádražní nebo Bráfově. Nejpozději do dvou dnů by měly být upraveny chodníky na Vltavínské, Družstevní, Demlově nebo Kubišově ulici.

Také na Hájku je většina frekventovaných chodníků (např. M. Majerové, Gen. Svobody, Kpt. Jaroše) označena jako ty, které budou mít při zimní údržbě přednost. Podobné je to v Borovině. Do dvou dnů by měl být schůdný chodník na Pražské, Revoluční, Bartůškově a Lidické ulici a na hlavních komunikačních trasách v sídlišti Za Rybníkem.

Hlavní změnou je ale to, že ostatní chodníky, označené v plánu hnědou barvou, budou muset být uklizeny ne do padesáti, ale do čtrnácti dnů.

Plán města s přesným označeným kategorií chodníků je nedílnou součástí nařízení č. 7/2010, které nabylo účinnosti v pátek 15. října a bude účinné od 1. listopadu tohoto roku.

Autor: Vendula Krausová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk