Devatenáctiletý gólman Karel Vejmelka se hokejově stěhuje z Pardubic do Brna, i nadále by ale měl chytat první ligu v Třebíči. Vše může změnit světový šampionát dvacetiletých, kterého by se měl na přelomu roku zúčastnit.
(foto: Martin Mutl)

Šňůru porážek ukončil v prodloužení Bartoň

03.12.2015

Třebíč - Třikrát za sebou prohráli před svými fanoušky hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Černou sérii tak ukončil v divokém zápase s Přerovem až na konci první minuty prodloužení obránce Jakub Bartoň. Horácká Slavia tak ve 28. kole porazila prvoligového nováčka 5:4.

První třetinu domácí neodehráli vůbec dobře. Po šesti minutách navíc při vyloučení Erata vymetl Dostálek bombou pavučinu z Vejmelkovy branky a hosté vedli. Za chvíli pak měl Vejmelka starosti s nebezpečnou střelou Mrázka, na konci 15. minuty se ale nestačil přesunout k tyči a Sikora zpoza branky zasunul puk do branky podruhé. „Vstup do zápasu jsme neměli špatný, rozhodně lepší než ty katastrofické zápasy před tím, ale pořád to není podle našich představ. Do kolen nás srazil gól, který jsme dostali v oslabení,“ řekl k úvodní části asistent trenéra Mičky Radek Novák.

Třebíčskou kabinou jako by se o první přestávce prohnal uragán. Domácí tým lépe bruslil, hrál aktivně a v rozmezí tří a půl minuty otočil výsledek na svou stranu. „V kabině nebylo dusno, všechno jsme si dneska řekli v klidu. Potřebovali jsme do hry dostat věci, které na tréninku běžně děláme,“ řekl Novák. Ve 25. minutě završil tlak kombinovaného prvního útoku nadvakrát Erat, ve 26. minutě vyrovnal v přesilovce z dorážky sváteční střelec Malena a za dvě minuty propálil přes clonícího Malenu puk do přerovské branky v další početní výhodě Dolníček. Gólmana Klimeše pak z branky vyhnal ve 34. minutě při hře ve čtyřech Pekr, který parádním blafákem zakončil samostatný únik. Ve 38. minutě se ještě do zakončení efektně protáhl Zohorna, puk ale nasměroval těsně vedle levé tyčky Slovákovy branky. „Druhou třetinu jsme sehráli parádně, měli jsme výborný pohyb, tlak do branky a dali pěkné góly,“ pochvaloval si Novák.

O druhé přestávce bylo v přerovské kabině hodně dusno. Z ledové sprchy i křiku od trenérů se hosté dokázali oklepat a zápas dovedli do prodloužení. Ve 47. minutě snížil v další přesilovce Mrázek a bod svému týmu obstaral na konci 56. minuty vteřinu po návratu Psoty z trestné lavice pohotovou dorážkou Sýkora. „Škoda, že jsme nedali za stavu 4:2 další šance a vlastní nedisciplinovaností dostali soupeře do hry,“ posteskl si nad zahozenými šancemi Novák, který na závěr hodnocení poděkoval fanouškům. „To utkání mělo neskutečné vlny. Jednou jsme byli dole, pak zase hodně nahoře, nakonec jsme vyhráli v prodloužení a za dva body jsme rádi. Dneska chceme poděkovat divákům, protože byli slyšet.“

Z pětiminutového prodloužení se v pondělí hrálo jen 57 vteřin, pak se od mantinelu vydal před Slováka obránce Bartoň, puk namířil přesně nad jeho výstroj a Horácké Slavii zajistil očekávané domácí vítězství.

Ostatní výsledky 28. kola: Č. Budějovice – Prostějov 4:2, Jihlava – Ústí 4:1, Most – Šumperk 3:2, Havířov – Litoměřice 3:4, Kadaň – Kladno 3:5, Slavia – Benátky 3:1.

Autor: Martin Mutl