Sobota ve znamení půlmaratonu

07.04.2014

Třebíč - Pro příznivce vytrvalostních běhů existovala v sobotu jen dvě města - hlavní město Praha a Třebíč. Čím to bylo? V obou městech se konal půlmaraton a v obou městech měly závody své kouzlo. Ten pražský přenášela televize a mohli jste na něm srovnat svůj výkon s opravdovými profesionály.

V Třebíči jste si zase mohli vychutnat závod v krásné přírodě a místo památek tak pozorovat vlnitou krajinu Třebíčska, navíc jste svojí účastí přispěli na dobrou věc, protože malá část startovného byla věnována Matyáši Křížovi, trpícímu metachromatickou leukodystrofií. Kromě příspěvku ze startovného mohli závodníci na veřejnou sbírku přispět i přímo na místě. Třebíčský půlmaraton nakonec nejrychleji zaběhl Tomáš Svoboda s časem 1:18:38, druhý doběhl Ervin Beshir v čase 1:18:55 a třetí místo obsadil Jan Martinek s časem 1:20:08. Mezi ženami byla nejlepší Pavlína Adamíková, která uběhla jednadvacet kilometrů s výsledným časem 1:40:47. Desetikilometrovou trať opanoval Michal Kučera s časem 0:45:11 před Lukášem Volfem, který trať zdolal v čase 0:47:47, a Danem Buršíkem, který se s vlnitým profilem trati vypořádal za 0:54:55.
Autor: Petr Račák