Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Socha je pryč, bourání brzy začne

12.05.2016

TŘEBÍČ (pch, kv) - Ve středu 11. května byla z Podklášterského mostu sundána socha sv. Jana Nepomuckého. To je neklamné znamení, že bourání mostu už brzy začne. Dnes pořádá krajský úřad pro novináře poslední procházku po mostě a pak už nastoupí bagry.


Situace v dopravě je překvapivě dobrá a město zavření mostu zvládá zatím bez problémů. První dojmy jsou dokonce takové, že je město klidnější než před uzavřením mostu. Jak je tomu doopravdy, naznačí výsledky sčítání dopravy, které tento týden probíhalo u gymnázia a na křižovatce u hotelu Atom.

„Je to zatím bez katastrof, které jsme čekali. Ani ve špičkách není v podstatě větší prob- lém. Ještě uvidíme, co udělá pátek odpoledne. Zatím jsme ale příjemně překvapení,“ komentoval dopravu ve městě starosta Pavel Janata v polovině týdne. „Spekulujeme, čím to je, jestli informační kampaní, která byla poměrně masivní a dlouhá a jestli skutečně řada motoristů nechala auta doma a chodí pěšky. Jestli je to ale ještě jinak, ukáže možná právě pátek. A možná si ti, kteří nechali prozatím auta doma, řeknou, že doprava vlastně není takový problém a do aut se vrátí. Takže problém ještě vzniknout může. Nejásejme předčasně,“ dodává starosta.

Autor: pch, kv
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk