Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Souhra nešťastných náhod zlikvidovala garáž

21.01.2011

Třebíč, Okříšky - Když se sejde několik náhod pohromadě, může z toho být docela velká mela. O tom se v pondělí 17. ledna přesvědčil starší muž z Třebíče z ulice Za Plovárnou. Kvůli souhře řady nešťastných náhod mu vyhořela garáž, ve které měl dílnu na výrobu replik starých hodin.


K požáru došlo dosti kuriozním způsobem. „Starší muž si ve své garáži nejprve zatopil. Pak došlo k uvolnění zářivkového tělesa, které s sebou při pádu strhlo i regál, na kterém byly umístěny barvy a ředidla. Nešťastnou náhodou dopadly tyto vysoce hořlavé látky na rozpálená kamna,“ popsala až neuvěřitelnou událost tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina Petra Musilová. Majitel garáže se ovšem zachoval velmi duchapřítomně a s pomocí sousedů začal požár okamžitě hasit.

„Hasiči na likvidaci požáru nasadili vysokotlaký vodní proud,“ prozradila tisková mluvčí. Dvě minuty před druhou hodinou odpolední byl lokalizován. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Třebíče a Náměště nad Oslavou. Škoda způsobená ohněm byla vyčíslena na sto tisíc korun.

Ten samý den krátce po desáté hodině večerní se hasičské sirény rozezněly znovu. Tentokrát se červený kohout usadil v rodinném domku v Družstevní ulici v Okříškách. Podle hasičů došlo k požáru dvou místností rodinného domu, který se právě rekonstruuje. Vzniklá škoda byla vyčíslena na sto patnáct tisíc korun. Díky včasnému zásahu profesionálních hasičů z Třebíče a jejich dobrovolných kolegů z Okříšek, Přibyslavic a Starče byly uchráněny hodnoty ve výši čtyř milionů korun.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk