Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Spojovací tunel bude sloužit od září

20.04.2015

TŘEBÍČ (kv) - K faktickému spojení obchodní akademie a hotelové školy dojde nejpozději v září tohoto roku. Formálně jde dnes o jednu krajskou střední školu, ke sloučení došlo v roce 2014. Teď by měl běžný provoz školy usnadnit také spojovací tunel mezi oběma budovami. Kraj ho nechá postavit za více než pět milionů korun (4,7 mil bez DPH). Práce na něm budou probíhat už tento týden.


„Z důvodu výstavby spojovací chodby bude na ulici Sirotčí v termínu od 24. dubna do 25. dubna uzavřena komunikace před vjezdem do dvora. Při následných úpravách zde bude od 25. dubna do 30. července dopravní omezení a úplná uzavírka chodníků,“ informovala tisková mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Projektová dokumentace stála asi 580 tisíc a byla zpracovaná už v loňském roce. V lednu začal kraj vybírat dodavatele stavby. Výběrové řízení ale následně kvůli chybám v dokumentaci zrušil. Opakovanou soutěž vyhrála třebíčská společnost Esting Group, která nabídla nejnižší cenu. Původně plánovaný termín dokončení 15. června se ale posune.

„Řada navrhovaných dodatečných statických opatření si vynutí technologické pauzy, ale předpokládáme, že spojovací chodba bude uvedena do provozu na zahájení nového školního roku,“ doplnila tisková mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Práce probíhají při běžném provozu školy, ustanou ale v okamžiku, kdy se budou konat maturitní zkoušky.

Autor: Vendula Krausová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk