Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Dům Pod Hrádkem byl nedávno opraven.
(foto: Petr Chňoupek)

Společnost z Maďarska sídlí Pod Hrádkem

26.04.2011

Třebíč - Ještě nedávno polorozpadlý dům v třebíčské ulici Pod Hrádkem hostí více než desítku firem. Mezi nimi i firmu Český telefonní seznam. Společnost má provozovat internetový telefonní seznam, ve kterém, podle internetových stránek společnosti, najdete více než 180 000 podnikatelských subjektů.


„Dostali jsme od nich fakturu na necelé tři tisíce korun za to, že jsme v seznamu uvedeni. Nikdy jsme si ale nic takového neobjednali,“ řekl nám Karel Ošmera z třebíčské společnosti Impuls. „Zkoušel jsem volat na čísla, která jsou na faktuře uvedena, a ta neexistují,“ doplnil. Na firmu Impuls přišla stejná faktura už loni. Tehdy ji zaplatili. „Faktur je hodně a prostě jsme si toho nevšimli,“ říká dnes už obezřetný Karel Ošmera.

Podle obchodního rejstříku vznikla firma v červnu roku 2008 jako společnost s ručením omezeným. Jejím jediným majitelem je od prosince 2008 maďarský státní příslušník Attila Levente Herceg s trvalým bydlištěm v Budapešti.

Jak již bylo uvedeno, dům hostí více než desítku firem. Podařilo se nám jich najít hned osmnáct. Jsou to firmy honosných názvů, které povětšinou vlastní osoby z Maďarska, Spojených států amerických či Německa. Část firem je v likvidaci, ale další část, podle jejich prezentací na internetu, můžete klidně v jejich sídle navštívit, protože uvádějí provozní dobu.

Dům je dnes, alespoň z venku, opraven. Podle informací městského úřadu se jeho stavem zabýval stavební úřad. Podle katastru nemovitostí vlastní zmiňovaný dům firma Ennedi.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk