Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Hokejisté Třebíče a Jihlavy se minimálně v sezóně 2017/2018 na ledě potkávat jako soupeři nebudou.
(foto: Martin Mutl)

Spolupráce s Jihlavou je možná, prioritou je pro nás ale brněnská Kometa, říká Karel Čapek

04.05.2017

Jihlava/Třebíč - Tečku za oslavami postup do extraligy udělala v minulém týdnu hokejová Dukla Jihlava. Tým nečekaně zvládl náročnou baráž a na úkol extraligových Karlových Varů se po dvanácti letech vrátil mezi domácí hokejovou elitu. Na posezónní tiskové konferenci se pak mluvilo i o možnosti spolupráce Dukly s některým z prvoligových týmů.


Většina extraligových celků určitou formou spolupracuje s týmy z první ligy. Nabízí se tak možnost spolupráce dvou tradičních krajských rivalů z Jihlavy a Třebíče. „Já osobně se tomu nebráním, ale nevím, jak by to přijali v Třebíči, protože jak se ke mně dostávají nenávistné příspěvky z některých diskusních fór, nejsem si jist, že by vedení Třebíče ustálo informaci o tom, že chce s námi spolupracovat, lidé by je tam dehonestovali a byla by tam defenestrace,“ řekl jednatel Dukly Bedřich Ščerban, který si tři v sezóně 2004/2005 v dresu Horácké Slavie zahrál a další dvě sezóny byl i jejím kapitánem.

Pokud by ale prošla spolupráce u fanoušků, Ščerban jí vidí jako reálnou. „Já jsem vždycky říkal, že chci zvedat hokej na celé Vysočině a Jihlava byla vždycky vrcholem toho ledovce a do budoucna by jím i měla být, což se v tuto chvíli naskýtá. Díky působení Dukly v extralize by mohla táhnout celý hokej v kraji. Pokud by ale nedopadla spolupráce s Třebíčí, jsou tady i Havlíčkův Brod nebo Žďár, kterým bychom mohli pomoci hráčsky a vytáhnout je do první ligy. Nějaká spolupráce se nabízí a já si myslím, že by to bylo i dobře. Bylo by to ku prospěchu celému kraji,“ dodal Ščerban.

Generální manažer třebíčské Horácké Slavie Karel Čapek tvrdí, že spolupráce s Jihlavou funguje, jen se nyní nabízí možnost jejího rozšíření. „My máme s Duklou spolupráci už dlouhodobě na úrovni mládeže od žáků po dorost. Navíc v minulosti od nás do Jihlavy odešli Roman Hlouch, Rostislav Malena, David Dolníček, Tomáš Kaláb nebo nedávno mladý brankář Jan Brož, který odchytal i poslední barážový zápas v Pardubicích. Nyní se otevřela možnost rozšíření spolupráce.“

Současnou prioritou Horácké Slavie je ale spolupráce s brněnskou Kometou. „Je to otázka jednání, ze kterých vzejdou pravidla, která musí být oboustranně výhodná. My se rozhodně nebráníme spolupráci s nikým, takže možná je i Jihlava. Prioritou pro nás je ale spolupráce s Kometou,“ uzavřel Karel Čapek.

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk