Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Sportovec Vysočiny:Pavlína Havlenová

16.04.2018

HAVLÍČKŮV BROD, VLADISLAV (pch) - Úspěšná reprezentantka v TFA a FCC, členka Sboru dobrovolných hasičů Vladislav Pavlína Havlenová byla včera večer v Havlíčkově Brodě vyhlášena sportovcem Kraje Vysočina pro rok 2017, a to v hlasování veřejnosti. Odborná porota pak sportovcem roku zvolila mistra světa v silovém trojboji Davida Lupače z Jihlavy a mezi ženami taekwondistku Ivetu Jiránkovou z Pelhřimova.


Pavlína Havlenová v loňském roce zvítězila v krajské lize TFA, zvítězila taktéž v nejprestižnějším evropském závodě Elite race FCC a obsadila 3. místo na mistrovství Evropy FCC.

Třebíčsko se ovšem neztratilo ani v dalších kategoriích. Mezi handicapovanými sportovci se na druhém místě umístil nevidomý běžec Ondřej Zmeškal z Nového Telečkova (v této kategorii zvítězil plavec Martin Císař z Jihlavy).

Mezi juniorkami obsadila třetí místo třebíčská atletka Veronika Janíčková (vicemistryně ČR na 60 metrů překážek) a mezi juniory druhé místo její kolega atlet Tobiáš Dvorský (mistr ČR v desetiboji). Oba reprezentují TJ Spartak Třebíč. Mezi juniorkami zvítězila atletka Kateřina Pulgretová z Nového Města na Moravě a mezi juniory jihlavský fotbalista Ondřej Mastný.

I mezi trenéry bodovala třebíčská atletika. Na třetím místě se umístil trenér prvoligového družstva Spartaku Jiří Kliner. Trenérem roku se pak stal Petr Vlk, trenér HC Dukla Jihlava.

Kolektivem roku v hlasování veřejnosti se stal kadetský tým step aerobicku BM Fitness Havlíčkův Brod. Odborná veřejnost pak kolektivem roku zvolila hokejisty HC Dukla Jihlava. Ještě zbývá doplnit cenu za sportovní výkon roku, tu získal juniorský mistr světa ve skoku na lyžích Viktor Polášek a cenu za přínos pro sport, kterou byl oceněn plavecký trenér Petr Ryška z Jihlavy.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk