Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Starosta je v encyklopedii

17.02.2014

POLICE - Starosta obce Police Karel Janoušek byl 28. ledna přijat do celoevropského společenství Hübners Who is Who. Jeho biografie byla zveřejněna ve vydání encyklopedie významných osobností z hospodářského i politického života, vědy a kultury České republiky roku 2013.


Rok 2013 byl pro polického starostu skutečně úspěšným. Za svoji vytrvalou starostovskou činnost byl dokonce odměněn úspěchem v soutěži starosta roku, kdy jako jediný starosta z Kraje Vysočina postoupil do druhého kola této prestižní soutěže. Do finálového kola Karel Janoušek sice nakonec nebyl komisí zařazen do finálové pětky, i tak se ale dá jeho působení v soutěži považovat za úspěch. „Byl jsem navržen za práci starosty, kterou letos vykonávám již jubilejní dvacátý rok. Díky přijetí jsem dostal certifikát, že jsem byl zařazen mezi významné lidi za rok 2013,“ říká polický starosta Karel Janoušek.

Životopisná encyklopedie Who is ...? (v České republice), jak zní její celý název, způsobuje na internetu vášnivé diskuze. Hned několik článků a diskuzí knihu obviňuje, že vydělává na lidské ješitnosti. V několika případech prý bylo zařazení do encyklopedie podmíněno koupí jednoho výtisku knihy v ceně přesahující šestnáct tisíc korun. Polický starosta má však zkušenosti naprosto odlišné. „S žádnými nátlaky jsem se nesetkal. Akorát, pokud bych chtěl mít v knize fotku, tak si ji musím zaplatit. Když bych to chtěl bez fotky, tak by to bylo zdarma. Jednání se zástupcem bylo jinak naprosto v pořádku. Byl u mě na návštěvě, předal jsem mu podklady a vše, co bylo domluvené dodrželi, takže jsem žádný problém neměl,“ vyvrací pomluvy internetových diskutérů Karel Janoušek.

Autor: Petr Račák
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk