V dresu moravskobudějovických Žihadel se v duelu s Nymburkem objevil i útočník Jan Salák.
(foto: Martin Mutl)

Šťastná výhra s Nymburkem

10.01.2018

Moravské Budějovice - Parádní sérii si užívají druholigoví hokejisté Moravských Budějovic. V devíti zápasech v řadě bodovali, porážku v prodloužení utrpěli jen v Kolíně. V zatím posledním 26. kole skupiny střed si doma poradili s Nymburkem. Výhra 5:3 ale byla z kategorie šťastných.

V prvních osmi minutách se hrálo prakticky jen na polovině Nymburka, ale pak se k první střele dostal Eis a hosté vedli. Pak si Žihadla zahrála dvě přesilovky, jenomže neuspěla a do přestávky z hokejky Stehlíka inkasovala podruhé.

O obrat se Žákův tým postaral v průběhu čtrnácti minut druhé části, kdy nejprve Krutiš dvěma góly srovnal a dvě minuty před druhou přestávkou otočil stav Rytnauer.

Po minutě hry v závěrečném dějství znovu srovnal stav Stehlík, ale o chvíli později kontroval přesnou ranou pod horní tyčku Mikeš. Ve zbytku utkání měli jasně navrch hosté z Nymburka, jen díky vynikajícímu výkonu gólmana Brože ale těsný náskok domácí uhájili. Pečeť na šťastnou výhru pak dal při power-play do prázdné branky kapitán Pucher. „Od desáté minuty to byl takový kolaps, jaký jsem dlouho neviděl. Nebýt Brože, ten zápas jsme prohráli. Musím uznat, že tentokrát to bylo s velkým štěstím,“ uznal trenér Žihadel Augustin Žák.

V sestavě moravskobudějovického týmu se objevily i dvě nové tváře. Třiadvacetiletý útočník Jan Salák si během své kariéry zahrál v juniorských týmech Třebíče, Českých Budějovic, Chomutova, Slovanu Bratislava, druhou ligu hrál v Jindřichově Hradci a posledních třech sezónách působil v zámořské Federal Hockey League v týmech Brewster Bulldogs, Berlin River Drivers a Carolina Thunderbirds.

O rok mladší útočník Tomáš Pipek je odchovancem pardubického hokeje, kde také působil ve všech mládežnických výběrech. Mezi muži sbíral zkušenosti především v druholigovém Kolíně, odkud do Moravských Budějovic přišel. Jeden zápas odehrál Pipek i v prvoligovém Šumperku a pětkrát nakoukl do sestavy v extraligových Pardubicích. „Oba hráče jsem střídal, protože dlouho nebyli na ledě a málo trénovali. Ale jsou to hráči, kteří u nás do konce sezóny budou a určitě budou hrát. Dost si od nich slibuji, že v týmu zvýší konkurenci a v zápasech důraz před brankou. Na to totiž mají předpoklady. Za tyhle hráče jsem rád,“ řekl na adresu dvou noviců moravskobudějovický kouč.

HC Moravské Budějovice – NED Hockey Nymburk 5:3 (0:2, 3:0, 2:1). Branky a nahrávky: 24. Krutiš (Brož), 29. Krutiš (Rytnauer, Peroutka), 38. Rytnauer, 43. Mikeš (Juráň, Lupač), 59. Pucher (Juráň) – 9. Eis (Kolouch, Hierman), 18. Stehlík (Arnošt), 42. Stehlík (Arnošt). Rozhodčí: Antonín – Mikšík, Komínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváků: 682.

Moravské Budějovice: Brož – Čermák, Kabelka, Sobotka, Pelikán, Kliment, Peroutka – Pucher, Mikeš, Pipek, Rytnauer, Matějka, Lupač, Krutiš, Hačecký, J. Bulín, Juráň, P. Bulín, Salák. Trenér Augustin Žák.

Autor: Martin Mutl