Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Stavba roku stojí v Třebíči

14.06.2019

LEDEČ NAD SÁZAVOU (red) - Slavnostní vyhlášení sedmnáctého ročníku soutěže Stavba roku Kraje Vysočiny se konalo 10. června 2019 v multifunkčním sále Gymnázia, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou. Stavbou roku se rozhodnutím poroty stala výstavba pavilonu B Střední průmyslové školy Třebíč, jejímž investorem byl Kraj Vysočina.


Porota ocenila zdařilou urbanistickou rezonanci se stávajícím areálem školy, kvalitní dispozice a provedení stavby, která umožnila škole fungovat bez nutnosti detašovaného pracoviště na jedné adrese. Další z krajských staveb, tentokrát dopravní stavba II/150 Pavlíkov – Leštinka získala čestné uznání za komfortní provedení a optimální začlenění do krajiny.

Z našeho okresu byla oceněna i rekonstrukce a přístavba kulturního domu Okříšky, která dostala čestné uznání za minimalistické řešení budovy s maximálními společensko-kulturními možnostmi.

Stavba Vysočiny – Studentský projekt 2018 - od června loňského roku pracovali studenti na řešení Polyfunkčního domu (Geisereiterovy vily) v Ledči nad Sázavou. Odbornou porotu zaujalo nejvíce řešení od Michaely Boháčkové, Střední průmyslová škola stavební Havlíčkův Brod. Na místě druhém se umístila Eva Floriánová a třetí místo obsadila Aneta Nováčková, obě ze Střední školy stavební Třebíč.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk