Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Stavba aktuálně běží dle harmonogramu…

15.06.2017

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU, ČERVENÁ HOSPODA (kv) - To avizuje Správa železniční dopravní cesty navzdory tomu, že původní informace hlásily konec výluky v úseku Náměšť - Zastávka k 13. červnu. Čtrnáctého na ni ale navázala nová výluka. Snad poslední.


„Termín ukončení stavby k poslednímu červnu 2017 zhotovitel garantuje,“ potvrdil nám Marek Illiaš, tiskový mluvčí SŽDC. Proč ale došlo k prodloužení výluky v tomto úseku, uspokojivě nevysvětlil. Odvolává se znovu na sesuv skály u Vladislavi a její následnou sanaci. Připomeňme, že k sesuvu došlo minulý rok v srpnu, a to v úseku, který už je několik měsíců průjezdný. „Dalším důvodem (zdržení – pozn. red.) bylo zjištění nevhodných geologických poměrů opěrné zdi před Vladislaví a změna stavebních postupů,“ dodává Illiaš.

Za více než miliardu korun se během uplynulého roku revitalizovalo asi 46 km železniční trati č. 240. Ve Vysokých Popovicích, Vladislavi, Borovině a Třebíči došlo i na rekonstrukci zastávek. Součástí revitalizace bylo také posílení bezpečnosti na železničních přejezdech. Jednou z viditelných změn v tomto směru jsou závory, nově nainstalované na přejezdu v Červené Hospodě. „Před rekonstrukcí tratě jsme na skutečnosti kolem přejezdu upozorňovali. Je to sice na rovině, ale za špatného počasí nebo když je na poli vyseta kukuřice, tak tam není vidět a přejezd je nebezpečný,“ uvedl starosta Starče Čestmír Linhart.

Autor: kv
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk