Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Stavební práce na hřišti finišují

27.02.2019

OKŘÍŠKY (mach) - Bývalé sokolské hřiště prošlo kompletní rekonstrukcí. Chybí ještě několik dodělávek a již brzy zase bude sloužit svému účelu. Více než osmimilionové náklady na zvelebení strategicky umístěného sportoviště v centru městyse jsou na první pohled znát. Nezůstal tu kámen na kameni.


Hřiště v minulosti náleželo sokolům. Těm ale chyběly finance na jeho údržbu a provoz. Obec sportoviště odkoupila a v loňském roce se jí podařilo získat dotaci na částečné pokrytí nákladů na rekonstrukci. Rozpracovanou stavební akci zpomalil příchod zimy. Původně mělo hřiště antukový povrch. Nyní je hrací plocha asfaltová. Sportovní areál bude předně určen pro hokejbalisty, in-line bruslaře a skateboardisty. V zimě se s ohledem na klimatické podmínky počítá s ledováním a využitím hřiště pro bruslaře. Za sokolovnou už vyrostly mantinely, volejbalové hřiště a sociální zařízení.

„V posledních dnech sportovní areál za sokolovnou získává konečnou podobu, stále se pracuje na několika frontách. Od začátku listopadu začala montáž zábradlí včetně střídaček. Ta pokračovala ještě v následujícím týdnu, zároveň dokončili pracovníci zdění tréninkové zdi a položili obrubníky okolo plochy budoucího volejbalového hřiště, následně naváželi podkladové vrstvy,“ popisuje Zdeněk Ryšavý, starosta Okříšek.

Pokračování v tištěných novinách.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk