Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Štěpán běží z východu na západ

29.04.2019

DUKOVANY (pch) - Na Velký pátek 19. dubna vyrazil na 1 000 kilometrů dlouhou trasu Štěpán Dvořák, profesionální hasič z JE Dukovany. Trasu si naplánoval napříč Slovenskou a Českou republikou od východu na západ. V době uzávěrky tohoto čísla se blížil Brnu a včera měl proběhnout kolem jaderné elektrárny a také Třebíčí.


Cesta vede z nejvýchodnějšího bodu Slovenska– Nová Sedlice až na nejzápadnější část České republiky – obec Krásná. Extrémní běžec podniká celou akci, stejně jako většinu tréninků, ve svém volnu. Přestože fyzická příprava je nedílnou součástí práce podnikových hasičů, standardně on sám nemá žádné úlevy. „Podnikoví hasiči na našich elektrárnách obecně patří mezi špičkově připravené a vybavené profesionály, kdy Štěpán je jedním z důkazů. Klíčová je ale hlavně jejich vysoká kvalifikace a nasazení. Díky tomu pracují nejen v areálech, ale pomáhají i v širokém okolí Dukovan a Temelína,“ říká ředitel divize jaderná energetika ČEZ Bohdan Zronek.

Extrémní vytrvalostní běžec Štěpán Dvořák má za sebou už několik extrémních „kousků“, tím posledním byl přeběh 666 km přes celou Českou republiku, což byl nový český rekord. Letos se rozhodl přidat i naše sousedy – Slovensko.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk