Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Stoh asi zapálily děti, hasiči ho nechali dohořet

06.10.2011

Stropešín, Litohoř - Pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů likvidovalo v úterý 4. října odpoledne požár stohu balíkované slámy u Stropešína. „Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Majiteli vznikla požárem škoda ve výši sto tisíc korun,“ uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Petra Musilová.


Hlášení o požáru přijalo krajské operační středisko hasičů minutu před čtvrtou hodinou odpolední. „K požáru vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Náměšť nad Oslavou a Hrotovice společně s jednotkami SDH z Dalešic, Hrotovic a Stropešína,“ prozradila Petra Musilová.

Při příjezdu hasičů byl stoh balíkované slámy v plamenech. „Po dohodě s majitelem ponechaly jednotky stoh kontrolovaně vyhořet. Dohled nad požářištěm převzala v podvečerních hodinách jednotka SDH z Dalešic. Příčina požáru se nadále vyšetřuje,“ popsala tisková mluvčí. Podle našich informací požár s nějvětší pravděpodobností způsobily děti.

O několik dní dříve, 24. září, vyjížděli hasiči časně ráno k požáru stohu nedaleko Litohoře. Majitelům tu vznikla škoda zhruba padesát tisíc korun. „K požáru vyjela jednotka profesionálních hasičů z Moravských Budějovic společně s dobrovolnými hasiči z Moravských Budějovic a Lesonic,“ uvedla Petra Musilová. Po příjezdu hasičů byl stoh kompletně v plamenech. „Po dohodě s majitelem nechaly jednotky stoh kontrolovaně vyhořet. Po čtvrté hodině ranní hasiči z místa požáru odjeli zpět na své základny,“ popsala tisková mluvčí. Příčina požáru se dosud vyšetřuje.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk