Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Starosta Černý a farář Nechvátal poděkovali všem, kdo se na opravě střechy kostela podíleli.
(foto: Ivo Nechvátal)

Střecha téměř za půl druhého milionu

16.08.2010

Rouchovany - Na svátek Nanebevzetí Panny Marie (15. srpna), tedy na zdejší pouť, se střecha kostela skvěla novotou. Správce římskokatolické farnosti P. František Nechvátal neskrýval dojetí, když na závěr slavnostní pouťové mši přizval před oltář starostu Vladimíra Černého, aby spolu vyjádřili poděkování všem, kdo se na opravě střechy podíleli nebo na ni přispěli. Rekonstrukce krovů a výměna krytiny stály celkem milion a čtyři sta tisíc korun.


„Hybatelem celé akce byl právě zde otec František,“ zdůraznil starosta. Jeho úspěšná žádost o příspěvek z fondu oprav kraje Vysočina byla počinkem, od něhož se odvíjelo získání dalších finančních prostředků. Zajistit se podařilo i peníze z havarijního fondu na opravu památek a obec přidala devět set padesát tisíc korun ze svého rozpočtu. Spolu s penězi ze sbírek mezi farníky se tak podařilo dát dohromady částku, která rekonstrukci zcela pokryla.

Letošní pouť v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Rouchovanech tedy byla o to radostnější, že právě k datu tohoto svátku mohly být práce na rekonstrukci střechy považovány za ukončené.

Skončila jimi ovšem pouze jedna kapitola péče obce o kulturní památky. Další na řadě je budova fary, jak poznamenal starosta Černý, podle něhož jsou církevní památky jakousi výkladní skříní obce: „Chceme, aby naše historické budovy byly pěkné, aby návštěvníci Rouchovan věděli, že se tomu tady věnujeme.“

Autor: Ivo Nechvátal
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk