Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Stříkačka u dětského hřiště

18.07.2018

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Použité injekční stříkačky, které většinou pohazují drogově závislí, představují vážné nebezpečí pro ostatní občany. Čerstvou zkušenost mají městští strážníci v Moravských Budějovicích.


„V bytové zástavbě ulice Myslbekova poblíž dětského hřiště se nacházela použitá injekční stříkačka společně s dalšími odpadky, které zde zanechávají mladiství, trávící tu volný čas,“ píše se v tiskové zprávě. Strážníci zde sice budou provádět častější namátkové kontroly, ale i tak je třeba dbát opatrnosti a hlavně dávat pozor na menší děti.

Podle velitele Městské policie v Moravských Budějovicích Petra Dohnala je nyní na moravskobudějovické drogové scéně relativně klid (kdysi se mluvilo o tom, že právě druhé největší město okresu je Mekkou drogově závislých). „Od té doby, co se tu zavřely dvě varny pervitinu, tak je tu relativní klid,“ říká Petr Dohnal. Podle jeho slov se snížil i počet nálezů pohozených stříkaček. „Za poslední rok a půl to byly tak dva až tři kusy,“ doplnil velitel.

Moravské Budějovice tak nyní nejvíce trápí „nájezdy“ dealerů ze Znojma a z Třebíče. „Objeví se tu především, když je nějaká diskotéka. Něco prodají a hned zase zmizí. Těžko se to odhaluje,“ uvedl Dohnal.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk