Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Střílející zloděje policie brzy dopadla

19.12.2019

VYSOČINA (mach) - Policistům Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina se podařilo zadržet všechny tři osoby, které jsou podezřelé z vloupání do garáže u hájenky na Třebíčsku. Při útěku pachatelů z místa činu a jejich následném ujetí osobním vozidlem Ford Focus stříbrné barvy došlo ke střelbě, při níž naštěstí nebyl nikdo zraněn.


„Policisté integrovaného operačního střediska přijali ve čtvrtek 12. prosince krátce před půl třetí oznámení, že se do garáže na Třebíčsku vloupali pravděpodobně tři neznámí pachatelé. Do garáže vnikli po odstranění visacího zámku petlice, která zajišťovala vstupní vrata. Odcizili kompresor a různé nářadí,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Zloděje na místě bezprostředně po krádeži přistihl majitel a pachatelé se dali na útěk. Nasedli do odstaveného osobního vozidla Ford Focus stříbrné barvy a z místa ujížděli. Majitel je začal pronásledovat ve svém osobním vozidle. Pachatelé při útěku použili střelbu z blíže nezjištěné střelné zbraně a do jízdní dráhy vozidla, které je pronásledovalo, vhazovali různé předměty, zřejmě pocházející z krádeže.

Policisté okamžitě po přijetí oznámení informovali všechny policejní hlídky v našem kraji a také v sousedních okresech, s cílem co nejrychleji osobní vozidlo a jeho posádku vy- pátrat. Naléhavá prosba o pomoc byla prostřednictvím médií a sociálních sítí směřována také na veřejnost.

Kriminalistům se podařilo již kolem šestnácté hodiny podezřelé vozidlo vypátrat odstavené u domu v malé obci na Žďársku. Z vozidla byly odstraněny registrační značky. Policisté na místo k provedení zákroku přizvali zásahovou jednotku. V domě byly zadrženy dvě osoby. „Vozidlo jsme zajistili k jeho důkladnému ohledání. V objektu byla provedena domovní prohlídka. Kriminalistům se další šetřením podařilo zjistit, že se na trestné činnosti na Třebíčsku skutečně podíleli tři muži a všechny se podařilo zadržet,“ shrnula Čírtková.

Případem se zabývají kriminalisté z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Třebíč. Trojice pachatelů je podezřelá ze spáchání trestného činu krádeže vloupáním. Další okolnosti celého případu jsou předmětem policejního prověřování. Stejně tak kriminalisté prověřují, zdali trojice pachatelů nemá na svědomí další trestnou činnost.

„Děkujeme všem novinářům za korektní a věcné informování a za velmi rychlé zveřejnění výzvy k hledanému vozidlu a jeho posádce. Veřejnosti děkujeme za všechny poznatky, které nám lidé sdělovali na linku 158 s cílem co nejdříve hledané vozidlo vypátrat. Velice si spolupráce a pomoci veřejnosti vážíme,“ vzkazuje Čírtková.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk