Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Střítež musí být hotová před mostem

30.01.2019

Třebíč (mič) - Průběh letošní zimy zhoršil stav mostu za nemocnicí v Třebíči natolik, že jej lze nazvat havarijním (informovali jsme v minulém čísle. Byť byla jeho životnost odhadnuta na padesát let, selhává o spoustu let dříve. Vedení třebíčské radnice o tom informoval Kraj Vysočina. Protože se jedná o zásadní a důležitý dopravní uzel, radní nelenili a ihned iniciovali jednání s hejtmanem kraje.


„Na jednání byli přítomni zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), Krajské správy údržby silnic, odboru dopravy, Policie České republiky, dále hasiči a zástupci Českých drah. Je nutné havarijní situaci řešit,“ informoval starosta Pavel Pacal.

Z jednání vyplynul úkol pro Krajskou správu údržby silnic, a to co nejdříve dokončit projektovou dokumentaci pro stavební povolení, aby mohl být vybrán budoucí zhotovitel opravy mostu.

„Všichni zúčastnění respektovali naši podmínku, aby oprava proběhla v jedné stavební sezoně. Za Třebíč se zúčastníme všech dalších jednání. Nejbližší bude 4. února, kde zjistíme, jak se příprava projektové dokumentace posunula kupředu, a kdy by mohla oprava mostu začít. Naší snahou je bezpečnost města.

Zvýšená sledovanost všech mostů

Jsme rádi, že se na kolizní stav mostu přišlo zavčas, kdy zbývá prostor k řešení situace,“ konstatoval starosta. Upozornil, že po tragédiích s mosty, které se staly v Praze nebo v Itálii, je bezpečnost mostů intenzivně sledovaná.

„Díky pravidelnému měření se také přišlo na havarijní stav mostu za nemocnicí. O tom, že není v ideálním stavu, se sice vědělo, ale rekonstrukce měla proběhnout až za několik let,“ dodal Pavel Pacal.

Radnice se bude také zajímat o řešení objízdných tras, o způsob dopravy integrovaného záchranného systému, jakým způsobem bude řešena městská autobusová doprava, a jak budou případné objízdné trasy rekonstruovány. Po zvýšené dopravní zátěži dostanou zabrat. Starosta uvedl, že radní se všemi zainteresovanými stranami intenzivně hledají řešení.

Více v tištěných novinách.

Autor: mič
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk