Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Studenti zabodovali s projektem prevence drog

15.12.2014

TŘEBÍČ (bas) - Snahu rozvíjet a udržovat dobré vztahy se sousedními zeměmi za pomoci různých projektů a fondů lze registrovat již dlouhá léta. Například díky projektu Angažovanci se zrodila spolupráce Čechů s obyvateli Dolního Rakouska ve společné snaze zasadit se o vyšší angažovanost mladých lidí ve společných akcích rodných obcí a rozšířit jejich znalosti o životě vrstevníků za hranicemi. Studenty třebíčského gymnázia a Fürstenbergerschule z Frankfurtu nad Mohanem pro změnu spojuje práce, zaměřující se na výzkumy v oblasti drogových závislostí.


Trendy v oblasti drog a prevence jejich užívání mladými lidmi, jak se jejich společný projekt nazývá, ocenil i Česko-německý fond budoucnosti. V rámci něj se středoškoláci zabývali negativy svázanými se závislostí na těchto omamných látkách, prováděli dotazníková šetření se svými spolužáky a zároveň díky získaným výsledkům hledali nejefektivnější způsoby prevence.

Poprvé se všichni studenti sešli druhý říjnový týden v Třebíči. Na programu jejich setkání bylo vyhodnocování cca dvou stovek dotazníků, týkajících se užívání návykových látek, porovnání výsledků z jednotlivých škol a tvorba vizuálních přehledů vypracovaných závěrů. Mezery ve znalostech drogové problematiky následně doplnila přednáška třebíčského policisty. Dále se studenti věnovali diskuzi s odborníky na dané téma, sehráli scénky, prostřednictvím kterých demonstrovali škodlivost drog a poslechli si osobní zpověď některých účastníků projektu, kteří mají s drogami přímou zkušenost. Na začátku listopadu pak třebíčští studenti spolu se svými pedagogy německým kolegům návštěvu oplatili a vyrazili za hranice, kde na ně také čekal velmi bohatý program.

Autor: Bára Svobodová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk