Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Zraněný pejsek je nyní vútulku.
(foto: Petr Chňoupek)

Surovec mlátil pudlem o strom

17.05.2010

Třebíč - K hrůznému činu došlo v noci z pátka na sobotu v parku na Hrádku. Kolem půl desáté večer sem, podle svědků, přišel neznámý muž, který měl na vodítku světle krémového pudla. „Psa uchopil a jeho hlavou opakovaně udeřil o strom,“ popsala hrůzostrašnou situaci tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie České republiky v Jihlavě Jana Kroutilová.


Když se zdálo, že pes je po smrti, odhodil jej muž do trávy. Tam bezduché tělo psa nějakou dobu leželo. Ovšem pes neskonal a za chvíli se dostal k sobě. Jeho nářek uslyšolo několik lidí, kteřří se v té době v parku pohybovali a to nakonec psovi zachránilo život. „Lidé co psa našli, ho odnesli na služebnu městské policie,“ uvedla Jana Kroutilová.

Její slova potvrdil i zástupce ředitele městské policie Ivo Dvořák. „Pejsek byl v hodně zuboženém stavu,“ konstatoval a pokračoval: „Celou věc jsme předali státní policie a zraněný pejsek putoval do útulku.“ Ještě předtím jej ovšem prohlédl veterinář Jan Gross. „Na to jako to vypadalo, dopadl ještě dobře. Bylo tam krvácení do přední komory oční, otřes mozku a pohmožděná přední končetina. Mohu říci, že se z toho dostane,“ prohlásil Gross. Podle jeho slov je ovšem pudl hodně vystresovaný, což se projevilo už na policejní služebně, kde pokousal člověka, kterýho tam přines. „Pes nebyl očkován, proto nyní probíhají vyšetření na vzteklinu,“ doplnil Jan Gross. Další prohlídku by měl absolvovat ve středu.

Pejsek je nyní v třebíčském útulku, kde je o něj postaráno. „Bojí se, je vystrašený a chňapá po nás ze strachu,“ řekl Petr Ondráček z Ligy na ochranu zvířat. „Policejní inspektor zahájil úkony řízení pro trestný čin týrání zvířat,“ konstatovala policejní mluvčí.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk