Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Šustr vystavuje chrám

09.10.2017

TŘEBÍČ (pch) - V pátek dopoledne byla v Domově pro seniory na Koutkově ulici v Třebíči otevřena výstava s krátkým, ale výstižným názvem Chrám. Fotografie kostel na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou tu vystavuje fotograf Milan Šustr. Vernisáž, která proběhla v atriu domova, zpestřila svým vystoupením harfenistka Anička Kolaříková.


Zelenou horu fotografoval už kdekdo. Není proto jednoduché přijít s něčím novým. Šustrovy fotografie jsou ovšem hodně netradiční a představují chrám, zapsaný mezi památky UNESCO, zcela netradičně. Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře patří mezi nejvýznamnější díla architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichela a je vrcholem barokního stavitelství nejen na Moravě.

Milan Šustr pochází ze Žďáru nad Sázavou. Zelená hora ho tak provází celým životem. Je autorem či spoluautorem celkem sedmnácti knih a historickou a fotografickou tématikou. Zabývá se především krajinářskou a reportážní fotografií. Nevyhýbá se ani portrétní tvorbě, které dominují především sociální témata. Spolupracuje s radnicemi především na Žďársku a Havlíčkobrodsku a také s Krajem Vysočina.

Výstavu v Domově pro seniory na Koutkově ulici si můžete prohlédnout prakticky denně od 8 do 17 hodin.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk