Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Svatbu, vítání občánků i nabídku práce ve školství on-line cestou

16.01.2020

Třebíč (mič) - Nové on-line služby připravila pro občany třebíčská radnice. Od druhé poloviny července 2019 je spuštěn on-line rezervační systém pro rezervaci svatebních termínů, pro přihlášení narozeného miminka k vítání občánků a třetí se týká práce ve školství.


„Snoubenci, kteří využijí novou službu, ušetří minimálně jednu až dvě cesty k nám na matriku. V příslušné sekci je výběr dne, času a místa. Po vyplnění formuláře, zaslaného na matriku, přijde na daný e-mail snoubencům další informace, například co musí s sebou přinést, kdy se mají stavit,“ okomentoval starosta Pavel Pacal.

V místě konání svateb vede Malovaný dům. Radnice vyhoví snoubencům i konání svatby na netradičním místě, ale je to o něco dražší. „Oblíbený je zámek ve Valči, třebíčský zámecký park, bylinková zahrádka, Sádek, městská věž, soukromé zahrady i pole,“ dodal místostarosta Pavel Janata.

V současné době oddává snoubence šest radních, kteří mají právo nosit závěsný znak města. Ani po narození dítěte nemusí rodiče chodit pro formuláře k jeho uvítání do života na radnici. Vše vyřídí on-line cestou.

Co se týká nabídky práce ve školství, doposud odbor školství klasicky evidoval zájemce o tuto práci na školách. „Nyní v sekci on-line služeb vypisuje odbor volné pozice ve školství. Zájemci si pak mohou s příslušnou školou vyřídit další záležitosti ohledně nabízeného místa,“ upozornil Pacal. Dodal, že tato služba pomůže školám nejen v obsazení volných míst, ale také v případech, kdy hledají zástup na dlouhodobě nemocného učitele či uklízečku.

Autor: mič
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk