Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Svatý Martin přijel o den dřív a byl proklet

10.11.2016

TŘEBÍČSKO (pch) - Čtvrtek 10. listopadu. Na Třebíčsko v plné síle vtrhla zima. Od brzkých ranních hodin sněžilo a i když napadl zhruba jen tak jeden až dva centimetry, na silnicích to způsobilo doslova boží dopuštění. Během ranní špičky se okamžitě zablokovaly všechny sjezdy do centra Třebíče a o nic lepší nebyla situace ani na jiných místech Třebíčska.


„Ve Vladislavi se v kopci na konci obce směrem na Náměšť zasekl kamion s autobusem a z obou stran se začala tvořit fronta. Našemu autobusu se to podařilo objet přes Smrk, ale i zde jsme v protisměru potkali tři odstavené autobusy a minimálně kilometr dlouhou kolonu. Když jsme se vraceli na hlavní silnici mezi Vladislaví a Náměští, vzniklá kolona už dosahovala téměř až k odbočce na Koněšín,“ napsal nám Petr R., který čtvrteční ráno trávil ve výlukovém autobuse směr Brno.

Největší problémy byly právě na hlavních průtazích okresem. Kamiony a autobusy stály pod kopci nejen ve Vladislavi, ale také ve Štěměchách nebo Okříškách. Komplikace se ale vyskytly prakticky v každém prudším kopci.

Hrdiny včerejšího rána se ovšem stali řidiči autobusů, kteří v nastalé situaci udělali maximum, aby nedošlo ke kolapsu veřejné dopravy. „Obdivuji řidiče autobusů. Na neposypaných silnicích dělají co mohou, aby bezpečně dojeli a ještě dostanou vynadáno od lidí, že jedou pozdě,“ uvedl jeden z cestujících na sociální síti.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk