Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Tabákový gang byl odhalen!

27.12.2019

TŘEBÍČSKO (mach) - Policistům se podařilo odhalit mezinárodní organizovanou skupinu, která nelegálně obchodovala s tabákem. Pětadvacet pachatelů bylo obviněno z krácení daně. V případě prokázání viny jim hrozí až deset let za mřížemi. Činnost organizované skupiny probíhala i na Třebíčsku.


„Jednalo se o jeden z nejrozsáhlejších případů, které jsme našem kraji realizovali v rámci společného týmu Kobra, a to jak z hlediska počtu obviněných osob, tak z hlediska vzniklé škody a zajištěných výnosů z trestné činnosti“, uvedl plk. JUDr. Miroslav Kovář, vedoucí odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie.

Celková škoda, způsobená zločineckou skupinou, dosáhla částky 69 256 550 korun. Rozsáhlý trestní spis čítá 12 663 listů a byl vyšetřovatelem předán na Krajské státní zastupitelství do Hradce Králové. Případ byl rozpracován již v roce 2016 s tím, že 11. prosince 2018 se rozjel gigantický zátah na podezřelé na území šesti krajů. Provedeno bylo čtyřicet domovních prohlídek a prohlídek nebytových prostor a pozemků.

„V rámci rozsáhlé realizace zasahovalo na 300 příslušníků Policie České republiky a Celní správy České republiky, kteří zajistili více jak 2,2 tuny surového a částečně nařezaného tabáku, 17 profesionálních řezaček tabáku, 3,5 milionu korun v hotovosti, zlatou cihlu o hmotnosti 0,5 kg, osobní vozidlo Audi, rodinný dům v hodnotě zhruba čtyři miliony korun a další věci,“ přiblížila tisková mluvčí policie Dana Čírtková.

Tabák byl do Čech nezákonně dopravován z Německa. V Čechách se nacházely čtyři sklady, kde docházelo k úpravě tabákových listů. Zpracovaný tabák ke kouření byl následně distribuován do provozoven účelově vytvořené krycí obchodní společnosti a na další místa v České republice. Tímto způsobem bylo do České republiky dovezeno, zpracováno, distribuováno a prodáno nejméně 31 355 kilogramů nezdaněného tabáku. Činností organizované skupiny docházelo ke zkrácení spotřební daně z tabákových výrobků, a to ve více státech Evropské unie, především Česku, Německu a Polsku.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk