Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Tabákový gang operoval i na Třebíčsku

08.02.2019

MASTNÍK, TŘEBÍČ (pch) - V minulém týdnu proběhly v některých médiích informace o rozbití tabákového gangu, který má na svědomí případ krácení daně. Podle policie jsou mnohé informace, které se dostaly na veřejnost, nepřesné.


„Zjevně byly získány z dokumentu, který nebyl určen k dalšímu šíření ani zveřejnění, neboť jde o probíhající trestní řízení. Některé zveřejněné informace jsou natolik závažné, že mohou zmařit účel trestního řízení,“ uvedla tisková mluvčí Policie ČR Dana Čírtková.

K čemu tedy došlo? Kriminalisté Krajského ředitelství Policie Kraje Vysočina ve spolupráci s Celní správou České republiky za využití metody práce KOBRA po důkladné přípravě a na základě předchozí rozpracovanosti připravili loni v prosinci rozsáhlou akci na území celé České republiky. „V rámci realizace, která se týkala podezření na rozsáhlé krácení daně v souvislosti s prodejem tabáku, bylo na území České republiky zadrženo celkem dvacet pět osob a bylo provedeno více než čtyřicet domovních prohlídek a prohlídek nebytových prostor a současně bylo provedeno větší množství zajišťovacích úkonů,“ uvedla Dana Čírtková.

Všech pětadvacet osob, jednalo se o většinou občany České republiky a v jednom případě o občana Polska, bylo zadrženo a následně obviněno ze zločinu krácení daně a účasti na zločinecké organizované skupině. „Jedna z obviněných osob je stíhána vazebně, zbývající obvinění jsou stíháni na svobodě. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody v trvání až dvanácti let,“ dodala policejní mluvčí.

Škoda, kterou měli obvinění způsobit, dosáhla částky třicet dva milionů korun. „V současné době pokračuje vyšetřování tohoto případu. Až do jeho ukončení nebudeme k případu poskytovat žádné další informace,“ uzavřela Dana Čírtková.

Kriminalisté zasahovali i na Třebíčsku. Stoprocentně potvrzený máme zásah v Mastníku, jižně od Třebíče.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk