Ani další jarní domácí zápas se Horáckému fotbalovému klubu Třebíč nepovedl. Tentokrát svěřenci trenéra Vašíčka prohráli s Blanskem jasně 0:3.
(foto: mm)

Takhle se o záchranu nebojuje!

11.04.2018

Třebíč - Hráči Horáckého fotbalového klubu Třebíč nedokázali ani ve druhém jarním utkání na domácím hřišti bodovat. Tentokrát prohráli s Blanskem 0:3, když si za celé utkání nedokázali vytvořit žádnou slibnou gólovou příležitost. Šance na záchranu divizní příslušnosti se tak pomalu, ale jistě přesouvají do oblasti teorie. „Myslím, že jsme soudní lidé a poznali jsme, že to asi nepůjde. Asi to mužstvo budeme muset začít pomalu připravovat na příští sezónu,“ řekl po další domácí porážce rezignovaně trenér Petr Vašíček.

Domácím v tomto utkání chybělo patřičné nasazení a Blansko si po vstřelené úvodní brance zkušeně pohlídalo své vítězství. Hosté se ujali vedení 0:1 již ve 14. minutě, když po mizerně rozehrané standardce šli hosté do přečíslení a Sodomka zakončil akci přesnou střelou na zadní tyč. Domácí v tomto utkání postrádali patřičný náboj a žádné brankové příležitosti si nevytvořili. Hosté o svém vítězství rozhodli v závěru utkání, kdy kopali dvě penalty. Z první penalty v 79. minutě Sodomka zvýšil na 0:2 a v 86. minutě Pšikal uzavřel skóre na 0:3.

Podle trenéra Vašíčka v neděli rozhodlo větší nasazení soupeře. „Kdo se na to díval, viděl větší nasazení Blanska, moje družstvo dneska nemělo chuť na hřišti vůbec něco dělat, od první do devadesáté minuty jsme na hřišti prakticky nebyli.“ A nebylo to tentokrát o prvním gólu. „Už do té doby bylo vidět, že jsme na tom hřišti ti druzí. Ta branka byla chyba, takové útoky musíme přerušovat, ale nebylo to o ní,“ uznal kouč, který z Blanska pochází a zápas s jeho bývalým týmem měl pro něj mít zvláštní příchuť. Jenom- že doslova mizerný výkon jeho svěřenců plány na bodový zisk totálně rozehnal. „My se nedíváme, s kým hrajeme, musíme se snažit vyhrát v každém zápase ať je to Blansko nebo někdo jiný, ale to se nám bohužel nedaří.“ Recept na to, jak ze současné herní i výsledkové mizérie vybřednout, trenér Vašíček zatím hledá marně. „To mužstvo je tady perspektivní, ale bohužel to je běh na dlouhou trať…“

V příštím kole se Horácký fotbalový klub představí v sobotu 14. dubna od půl čtvrté na hřišti pátých Rosic. Ty v posledním kole remizovaly ve Velké Bíteši 2:2. Na podzim Třebíčští s Rosicemi na svém hřišti prohráli vysoko 0:4.