Moravskobudějovická posila Tomáš Plachý (ve žlutém dresu) neproměnila v první třetině duelu s Valašským Meziříčím trestné střílení,
(foto: mm)

Těsnou výhru nad Bobry uhájil skvělý Jekel

03.12.2018

Moravské Budějovice - Těsnou výhru 2:1 vyválčili v duelu 22. kola skupin východ a jih druhé ligy hokejisté Moravských Budějovic. Soupeř z Valašského Meziříčí ale hodně zlobil a až do samotného závěru myslel na bodový zisk.

V dresu valašskomeziříčských Bobrů se objevil i devětadvacetiletý obránce Radim Ostrčil, který v letech 2009 – 2011 odehrál celkem 83 zápasů v prvoligové Třebíči a zkušenosti sbíral v extraligové Kometě Brno, slovenské Žilině a v prvoligových týmech Havířova, Havlíčkova Brodu a Vsetína.

Žihadla znovu do sestavy zařadila trojici pelhřimovských posil Plachý, Heinrich, Pospíchal, naopak se musela obejít bez útočníků Matějky a Krutiše. „Dnes nám pak pro zranění chyběl Filip Matějka a z osobních důvodů má volno Petr Krutiš, takže za vítězství jsem moc rád,“ oddechl si po utkání trenér Augustin Žák.

Jeho tým vstoupil do utkání dobře a v první třetině diktoval tempo hry. Blízko k úvodní brance ale byli první hosté, Jekela ale Dvořák nepřekonal. Na druhé straně mohli skórovat chvíli před první sirénou Mikeš a Plachý, na změnu stavu si ale fanoušci museli počkat až do úvodu druhé části. A to i přes to, že v poslední minutě dostal šanci z trestného střílení Plachý, skulinu mezi Slovákovými betony ale netrefil.

V polovině 26. minuty nabídl v přesilovce přihrávku zpoza branky Rytnauer Horkému a Žihadla zaslouženě vedla. Jenomže hned za dvě minuty se do přečíslení tří na jednoho dostali hosté a Raška nedal Jekelovi šanci. Rozhodující okamžik si domácí schovali na poslední minutu druhé třetiny, kdy v přesilovce dostal víc času před Slovákem Heinrich a střelou pod horní tyč čtrnáct vteřin před druhou pauzou rozhodl.

V poslední části si Žihadla těsný náskok hlídala, ale v 51. minutě o něj mohli přijít. Jekel ale proti Vaňkovi vytáhl skvělý zákrok a svůj tým podržel. „Máme teď za sebou dva velice náročné zápasy v Brodě a Kopřivnici, a ani dnes to nebyl vůbec jednoduchý zápas. Moravská část druhé ligy je silná a s každým týmem odtud je to náročné. Bylo to velice vyrovnané. V první třetině jsme byli lepší, ta druhá nám moc nevyšla, ale na skóre to bylo naštěstí naopak. Třetí jsme již ubránili. Každé tři body jsou fantastické. Zatím jsme druzí, takže to je skvělé. Určitě je to také opřené o fantastického brankáře Jekela. To je prostě naše jednička,“ vyzdvihl přínos Pavla Jekela trenér Augustin Žák.

Jeho tým čeká v dnešním 23. kole druhé ligy další derby Vysočiny. V něm se na svém ledě střetne od 18.00 hodin s lídrem skupiny jih ze Žďáru nad Sázavou.

HC Moravské Budějovice – HC Bobři Valašské Meziříčí 2:1 (0:0, 2:1, 0:0). Branky a nahrávky: 26. Horký (Rytnauer, Mikeš), 40. Heinrich (Juráň, Plachý) – 28. Raška (Kuchařík, Weintritt). Rozhodčí: Maršálek – Kleprlík, Čelechovský. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 475.

Moravské Budějovice: Jekel – Trnka, Kadela, Veleba, Peroutka, Kabelka, Kliment, Pospíchal – Lupač, Bulín, Juráň, Horký, Mikeš, Hačecký, Rytnauer, Plachý, Heinrich. Trenér Augustin Žák.

Valašské Meziříčí: Slovák – Ostrčil, Kamas, Baroš, Holiš, Weintritt ml., Báchor, Váňa – Brunec, Vaněk, Raška, Pořický, Seidler, Andrys, Kuchařík, Dvořák, Martiník, Daněk, Dalajka. Trenér Jiří Weintritt st.