Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Tma pohltila Jemnici

28.01.2016

JEMNICE - Tma, že není vidět na krok, tak takovou zažili v pondělí večer obyvatelé Jemnice. Zhruba v osm večer všechno zhaslo a Jemnice se ocitla v black outu. „Jediné, co svítilo, byly baterky v rukou lidí,“ podotkl jemnický místostarosta Petr Novotný a dodal: „Mně se to líbilo, vzal jsem si čelovku a četl dětem pohádky.“


„Podle mých informací shořelo nějaké trafo,“ řekl Novotný v úterý dopoledne. „Porucha byla evidována od 19:57 hodin do 22:02 hodin na důležitém vedení Moravské Budějovice – Jemnice. Bohužel to chvíli trvalo, než jsme byli schopni poruchu vymezit. Příčinou poruchy byl shořelý odpínač v trafostanici, která není v majetku společnosti E.ON, patří společnosti Motorpal. V důsledku této poruchy došlo k vypnutí našeho sekčního spínače před touto trafostanicí. Po vymezení poruchy a odpojení zmíněné trafostanice jsme mohli následně postupně uvést dotčenou linku pod napětí,“ vysvětlil nečekaný výpadek tiskový mluvčí společnosti E.ON Vladimír Vácha.

„Výpadek jsem pojal jako takové cvičení,“ prozradil místostarosta, s tím, že odešel na radnici, aby zkontroloval, zda v takové situaci funguje protipovodňový systém.

„Fungoval bez problémů. Jeho prostřednictvím jsme mohli informovat občany, ale nebylo o čem, neměli jsme informace,“ posteskl si Petr Novotný, který se domnívá, že by mohly být informovány minimálně složky integrovaného záchranného systému a samospráva.

„Mrzí mě, že komunikace s vedením města vázla, protože to určitě nepatří ke standardům, které máme interně nastavené, naopak, prostřednictvím spolupracovníků z oblastního managementu, kteří mají kontakty se starosty a samosprávou obecně na starosti, dochází k pravidelné výměně informací. Určitě se pokusíme zjistit, kde došlo v tomto případě k chybě a zcela jistě to napravíme,“ slíbil Vladimír Vácha.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk