Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Trojice nejlepších třebíčských atletů pro rok 2018. Vítěz Tobiáš Dvorský (uprostřed), druhý Tomáš Vilímek (na snímku vlevo) a třetí Tadeáš Janík.
(foto: reprofoto HON)

Tobiáš Dvorský dosáhl v anketě Atlet Třebíče cenného hattricku

12.12.2018

Třebíč (spatr) - Že se dá i v atletice docílit hattricku, předvedl při vyhlašování výsledků 25. ročníku ankety Atlet Třebíče v klubu Hájek vícebojař Tobiáš Dvorský. Dvě zlaté a jedná stříbrná z mistrovství republiky, ale také zraněním pokažená účast na ME do sedmnácti let rozhodly, že svěřenec Jiřího Klinera vyhrál anketu potřetí za sebou. Za čtvrt století její existence má více prvenství jen Jiří Sýkora, který zvítězil v letech 2011 - 2014, nikdo jiný včetně hvězd jako byli Petr Svoboda, Jiří Kliner, Jaroslav Růža, Petr Daněček, Martin Hošek, Josef Rygl či Lucie Sichertová nevyhrál víckrát než dvakrát.


I v jubilejním ročníku však měl Dvorský silné soupeře. Největším byl koulař Tomáš Vilímek, čtvrtý z MČR mužů a zároveň krajský rekordman. Borci, který na konci sezony přešel od trenéra Jana Herese do skupiny Jiřího Klinera, zbývají nyní jen dva centimetry k překonání šestnáctimetrové hranice. Na třetím místě skončil dorostenecký reprezentant ČR a bronzový z MČR v běhu na 800 m Tadeáš Janík.

Svěřenec třebíčské běžecké legendy Jana Nechvátala se časem 1:55,59 min zařadil v dlouhodobých třebíčských tabulkách před svého trenéra a zároveň překonal okresní dorostenecký rekord Martina Hoška z r. 2004.

Ve zcela zaplněném sále byla tentokrát zvlášť vyhlášena kategorie žactva, v níž zvítězila Pavla Kosielská, dále tři nej- užitečnější žáci a žákyně v soutěžích družstev, šest nejlepších členů sportovního střediska a vítězové okresní soutěže přípravek nazvané Běhej, skákej, házej, v níž se kromě členů atletického oddílu Spartaku Třebíč prosadili i žáci obou náměšťských základních škol.

Prvenství v jubilejním ročníku je pro Dvorského výzvou, aby se v příštím roce, kdy celou třebíčskou atletiku čeká jubileum stoleté, pokusil o dorovnání čtyřnásobného vítězství Jiřího Sýkory.

Výsledky 25. ročníku ankety Atlet Třebíče: 1. Tobiáš Dvorský, 2. Tomáš Vilímek, 3. Tadeáš Janík, 4. Veronika Janíčková, 5. Renata Procházková, 6. Petr Veleba, 7. Kristýna Všetečková, 8. Aleš Svoboda, 9. Petr Motálek, 10. Karel Konečný. Kategorie žactva: 1. Pavla Kosielská, 2. Adam Havlíček, 3. Milan Rybnikář. Talenti sportovního střediska: Anna Malá, Pavla Kosielská, Denisa Zahrádková, Adam Havlíček, Ondřej Veselý, Petr Pekárek. Nejužitečnější žáci v soutěžích družstev - starší žáci: 1. Ondřej Veselý, 2. Petr Pekárek, 3. Milan Rybnikář. Starší žákyně: 1. Pavla Kosielská, 2. Andrea Zelníčková, 3. Barbora Keliarová. Mladší žáci: 1. Matěj Tuček, 2. Tomáš Svoboda, 3. Vilém Vostal. Mladší žákyně: 1. Denisa Zahrádková, 2. Nela Fialová, 3. Anna Dobešová. Výsledky okresní soutěže přípravek - mladší dívky: 1. Aneta Chaloupková, 2. Sofie Toczko Kijonka (ZŠ Náměšť, Husova), 3. Nikol Horká. Mladší chlapci: 1. Petr Kijonka (ZŠ Náměšť, Komenského), 2. Mikuláš Svoboda, 3. Vojtěch Doležal. Starší dívky: 1. Jolana Mitysková, 2. Dita Smolová (ZŠ Náměšť, Husova), 3. Eliška Trojanová. Starší chlapci: 1. Tomáš Chaloupka, 2. Tomáš Doležal, 3. Filip Fejta.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk