Tradice nezvládnutých prodloužení Sniperů pokračuje

13.02.2020

Třebíč (art) - Osmnácté kolo florbalové Národní ligy-východ odehráli třebíčští Snipeři před vlastními diváky proti druhému celku tabulky FBC Hranice. Díky svému nelichotivému postavení v tabulce nebyli rozhodně favority zápasu, ale právě díky skutečnosti, že už do konce základní části mnoho kol nezbývá, vyvstala nutnost pokusit se bodovat i proti celku z popředí tabulky…

Národní liga mužů, skupina východ: Snipers Třebíč - FBC Hranice 4:5p (2:0, 2:2, 0:2 - 0:1). Do zápasu vstoupili lépe Snipeři a ve čtvrté minutě se ujali vedení zásluhou Malicha. Hraničtí se následně sice pokoušeli o atakování branky domácího gólmana Brestovského, domácí obrana ale pracovala spolehlivě a hostující útoky se ještě v zárodku měnily na kontry Sniperů. Obraz hry byl po celou první třetinu stejný – domácí měli více ze hry a nestranný divák si musel klást otázku: „Jak je možné, že jsou Snipeři poslední?“. Třebíčští navíc svůj tlak korunovali gólem do šatny, když si junior Benáček po první neúspěšné střele krásně vykroužil na střed a nedal Holčíkovi v bráně Hranic nejmenší šanci.

Druhá část pokračovala ve stejném stylu. Snipeři tlačili a jednotlivé výpady hostů zachytávali už v samotném zárodku. Momentální pohodu v modrobílých řadách dokumentovalo i oslabení díky vyloučení Benáčka. Snipeři Hranice prakticky k ohrožení své brány nepustili. Jak naložit s početní výhodou ukázali domácí vzápětí, když následnou přesilovku Sniperů ukončil gólem na 4:0 Halama. Chvíli na to zabránil gólman Hranic pátému gólu jen reflexivním zákrokem helmou. A od této chvíle se obraz hry postupně začal měnit. Hraničtí vysunuli své napadání až na celou plochu hřiště a začali dotahovat. Ve 34. minutě domácí špatně pokryli kanonýra Velecha – 4:1. Za chvíli využil přečíslení ke druhému gólu v domácí síti Mikel. Nicméně hra byla vyrovnaná, Snipeři se stále snažili vedení navýšit, ale hosté byli nebezpečnější a Brestovský několikrát musel ukazovat svoje umění.

Třetí třetina začala pěkně zostra. Hned v jejím úvodu přehnal svůj důraz Filip Salák a nabídl hostům výhodu přesilovky. Hranice se nejdříve zastřelovaly, když rozezvonily tyčku Brestovského svatyně, o chvíli později však už mířil přesně Mikel a bylo to rázem na dostřel. Hra se opět přelévala ze strany na stranu, diváci se nenudili. Přišla však 48. minuta a při zprvu nenápadné akci musel faulem před brankou domácích hasit Homolka. Tresné střílení pro hostující tým. Jak naložit s touto příležitostí Sniperům názorně ukázal Velech. Žádné tanečky okolo míčku, žádné prudké pohyby…Několik přehození míčku zleva doprava a následně lehké bekhendové přelobování Brestovského zařídilo srovnání stavu. Snipeři ale zareagovali nejlépe, jak mohli. Zamkli hosty před jejich bránou s cílem vrátit vedení na správnou stranu. Jenže chyběla střelba a navíc se na hole Sniperů vkradla nervozita a chyběl patřičný klid.

Následné šesté prodloužení s už klasickým průběhem. Buly vyhrávají hosté a ihned odvolávají gólmana. Třebíčská trojka se ale solidně brání a po zisku míčku se Snipeři pokusili o totéž. Brestovského nahrazuje další hráč a 4 na 3 hrají domácí. Bohužel jen okamžik. Při nepřesném zpracování Snipeři o míček přicházejí a pohroma je dokonána – Vraj do prázdné klece – 4:5.

Tato sezóna je pro Snipery naprosto frustrující… Šesté utkání prohrané v prodloužení, navíc ve čtyřech z nich ztracené vedení v posledních minutách základní hrací doby. Prostě nevydrží s koncentrací do úplného závěru. Navíc chybí úspěšná střelba. To je hlavní odpověď na otázku z úvodu tohoto článku. Proto jsou momentálně Snipeři tam, kde jsou a nic na tomto konstatování nemění ani fakt, že herně jsou minimálně na stejné úrovni jako celky z horních příček tabulky Národní ligy.

„Do utkání jsme vstoupili dobře a prakticky celý zápas jsme diktovali tempo hry. Bohužel opět se projevila naše stará bolest a neunesli jsme vedení v hlavách, a tak nám zbyly opět oči pro pláč,“ smutně řekl po utkání trenér Sniperů Michal Pazderník.

Jeho protějšek, trenér FBC Hranice Marek Hloch, hru třebíčského celku ocenil. „Kluky bych chtěl pochválit, že se po hororové první třetině nevzdali, nepoložil je průběh utkání a vrátili se do zápasu. Soupeř odehrál velmi pěkné utkání a upřímně zasloužil si asi více než jen jeden bod. Ještě jednou děkuji mým hráčům, ve třetí třetině ukázali neuvěřitelnou bojovnost a chuť zvítězit.“

Branky a asistence Snipers: 4. Malich (Picmaus), 20. Benáček (Homolka), 27. Blažek (Dlabač), 32. Halama (F. Salák). Rozhodčí: Franc, Patera. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Střely na branku: 21:20. Diváků: 68.

Snipers Třebíč: Brestovský – Štveráček, Homolka, Machálek, Picmaus – Blažek, Mátl, Žák, Dlabač, Halama, Janata, Malich, F. Salák, D. Salák, Benáček.