Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Trampové v Ostašově

07.08.2017

Ostašov (ap) - Trampský oheň vzplál o minulém víkendu v Ostašově. Tamní pořadatelé zorganizovali již páté setkání milovníků přírody, kteří si nepotrpí na přílišné pohodlí.


Už v pátek 4. srpna se trampové všeho věku sešli za ostašovským kulturním domem, aby si při společném setkání řekli, co je mezi nimi nového. V 19 hodin je ovšem starosta obce Jaroslav Kabelka pozval do přívětivých útrob hostince, kde jim vedoucí Hana Bělková ze spřátelené organizace Junák povyprávěla o historii skautingu na Třebíčsku i jeho současnosti. A tak se posluchači při promítání filmu i fotografií z pořádaných táborů dozvěděli leccos o dramatických osudech Junáka, této stoleté a také několikrát zakazované a zase povolované organizace. Milovníky přírody jistě nadchly zvláště romantické záběry z letních skautských táborů pořádaných třeba i poblíž rakouských hranic, nad jejichž indiánskými stany tee-pee romanticky vycházelo nebo zapadalo slunce. Jak se také ukázalo, skauti si při svých táborech dokážou nejen doslova na koleně vyrobit a vypálit z proutí a bláta vlastní funkční pec na vaření, ale třeba i rošt postele z vlastnoručně nařezaného proutí, jehož blahodárné účinky na vlastním spánek si vedoucí Bělková nemohla vynachválit.

Po pátečním příjezdu do Ostašova nemohlo samozřejmě chybět ani oblíbené opékání špekáčků. V sobotním programu pak organizátoři setkání pro trampy připravili návštěvy infocentra JE Dukovany, oběd v rouchovanském lihovaru a především procházku údolím řeky Rokytné z Přešovic na Tavíkovice. Po návratu do Ostašova a večeři opět vzplál trampský oheň. V neděli dopoledne byl do programu začleněn zájezd do Lukova a prohlídka pamětní síně P. Jana Buly. Pak už následoval oběd v Ostašově a ukončení akce. Stany vedle tamního hřiště svědčily o tom, že setkání trampů v Ostašově si už našlo své příznivce.

Autor: ap
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk